//

Apple prekonal trhovú hodnotu 3 bilióny dolárov

1 min. čítania

Trhová hodnota Apple včera prekonala magickú hranicu trhovej kapitalizácie až 3 bilióny dolárov. Na krátko totiž hodnota akcií amerického technologického lídra prekonala hranicu 183,88 za kus. Vďaka tomu sa hodnota Apple vyšplhala až tak vysoko, že dokázala prekovať hodnotu 3 bilióny dolárov.

Je to prvý krát v histórii, čo niektorá z firiem prekonala hranicu 3 bilióny dolárov. Akcionári Apple majú v poslednej dobe hneď niekoľko dôvodov na radosť. Americkej firme sa darí a to napriek čipovej kríze.

Apple rástli tržby aj zisk. Zaujali nové iPhony 13, ktoré sa vypredali extrémne rýchlo. Apple tento rok predstavil aj nové tablety iPad a tiež nové počítače iMac. Na trh sa dostali aj notebooky MacBook. Minulý rok firma predstavila nové zariadenia takmer zo všetkých segmentov.

Navyše Apple sa darí aj v oblasti služieb. Stále viac ľudí si u Apple predpláca služby ako Apple Music, iCloud alebo napríklad Apple tv+. Práve na služby bude Apple v budúcnosti ešte viac tlačiť, keďže predstavujú každomesačný (aj keď výrazne menší) príjem. Na rozdiel od predaja hardwaru totiž nie sú služby až tak závislé na náladách zákazníkov.

Komentovať

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Predch. článok

V oblasti daní prichádza od 1. januára k viacerým zmenám

Nasl. článok

Daniari vybrali do štátnej kasy viac ako čakali

Viac z Biznis

0 0,00