//

Slovensko dostane z EÚ 22,9 milióna eur na pomoc 60-tisíc ľuďom v hmotnej núdzi

1 min. čítania

Na rok 2022 sa zvýši suma pre tento fond takmer o 4 milióny eur. Zvýšenie objemu prostriedkov pre tento fond v tomto roku pomôže 60-tisíc poberateľom pomoci v hmotnej núdzi.

Vyplýva to z návrhu revidovaného operačného programu potravinovej a základnej materiálnej pomoci na roky 2014 až 2020, ktorý dnes schválila vláda.

Pozitívny vplyv sa prejaví znížením ekonomického zaťaženia domácnosti so zabezpečovaním základných komodít ako sú potraviny u rozšírenej cieľovej skupiny. Pôjde o poskytovanie potravinových balíčkov pre ľudí v hmotnej núdzi.

FEAD pomáha zmierňovať najhoršie formy chudoby v EÚ, ako je potravinová deprivácia a materiálna deprivácia najodkázanejších osôb. Fond podporuje vnútroštátne schémy, v rámci ktorých sa potravinová alebo základná materiálna pomoc distribuuje pomocou partnerských organizácií vybratých členskými štátmi medzi najodkázanejšie osoby.

Táto pomoc zahŕňa potraviny a ďalšie základné veci osobnej potreby, napríklad mydlo a šampón. Materiálnu pomoc musia sprevádzať opatrenia v oblasti sociálneho začlenenia, ako sú napríklad usmernenie a podpora, ktoré majú ľuďom pomôcť vymaniť sa z chudoby.

Komentovať

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Predch. článok

Meta má vážny problém. Klesá počet užívateľov aj zisk

Nasl. článok

Okamžité platby: revolúcia v medzibankových platbách

Viac z Financie

0 0,00