///

Okamžité platby: revolúcia v medzibankových platbách

1 min. čítania

Inovatívny a moderný spôsob platenia je aktuálne dostupný pre klientov troch komerčných bánk (Slovenská sporiteľňa, VÚB a Tatra banka), ktoré majú významný podiel na slovenskom trhu.

Klienti spomínaných bánk majú možnosť zasielať a prijímať okamžité platby do ktorejkoľvek banky v SEPA priestore, ktorá poskytuje tento typ platieb.

Národná banka Slovenska predpokladá, že okamžité platby začnú postupne poskytovať aj ďalší poskytovatelia platobných služieb na Slovensku.

Aktualizovaný zoznam štátov, v ktorých fungujú okamžité platby v mene euro, nájdete na stránke Európskej platobnej rady.

Okamžitá platba je platba, ktorá je dostupná klientovi banky každý deň v roku, vrátane víkendov a sviatkov a je pripísaná na účet príjemcu platby do niekoľkých sekúnd. Cieľom NBS bolo v spolupráci s bankovým sektorom sprístupniť aj klientom bánk v SR tento moderný, rýchly a vysoko efektívny spôsob úhrady platieb. Okamžité platby prinesú viacero benefitov tak pre spotrebiteľov, ako aj pre firmy a štátne inštitúcie.

Banková rada NBS v decembri 2019 odsúhlasila Národný plán zavedenia okamžitých platieb v Slovenskej republike. Národný plán bol vypracovaný v spolupráci Národnej banky Slovenska, Slovenskej bankovej asociácie, Ministerstva financií SR a Štátnej pokladnice.

Komentovať

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Predch. článok

Slovensko dostane z EÚ 22,9 milióna eur na pomoc 60-tisíc ľuďom v hmotnej núdzi

Nasl. článok

Inflácia rástla aj v januári. Vystúpila na 8,4%

Viac z Biznis

0 0,00