//

Neutrálne Švajčiarsko odreže od peňazí Putina aj Lavrova

1 min. čítania

Ani neutrálne Švajčiarsko nechce pri vojnovom konflikte stáť mimo a rozhodlo sa uvaliť sankcie na agresora. Celú Európsku úniu spája odpor proti ruskej agresii na Ukrajine. Viacero krajín poslalo na Ukrajinu vojenský materiál.

Švajčiarsko sa rozhodlo uvaliť sankcie priamo na ruského prezidenta Vladimíra Putina a ruského ministra zahraničných vecí Sergeja Lavrova. Oboch vrcholných ruských predstaviteľov odstavia od peňazí, ktoré majú uložené vo Švajčiarsku.

Už skorej Švajčiarsko uviedlo, že neumožní ani využívať švajčiarske lietadlá pre uzatvorenie vzdušného priestoru krajín Európskej únie pre ruské dopravné lietadlá a ruské letecké spoločnosti.

Sankcie už tvrdo zasiahli aj bežných Rusov. Nefunguje im platenie kartami, neprichádzajú peniaze zo zahraničia v krajine dochádzajú doláre aj ruble. Rubeľ navyše spadol na historické dno a Ruská centrálna banka musela zo dňa na deň dvihnúť základnú úrokovú sadzbu na rekordných 20%.

Komentovať

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Predch. článok

ČNB začala kroky k odňatiu licencie Sberbank CZ

Nasl. článok

Kurzarbeit od dnešného dňa aj na Slovensku

Viac z Biznis

0 0,00