//

PayPal zastavuje platby v Rusku

1 min. čítania

Platobná spoločnosť PayPal v sobotu ukončila poskytovanie svojich platobných služieb v Rusku. PayPal tak urobil s odvolaním sa na „aktuálne okolnosti“ a spoločnosť sa tak pripojila k mnohým finančným a technologickým spoločnostiam, ktoré pozastavili svoje operácie po invázii na Ukrajinu.

„Za súčasných okolností pozastavujeme služby PayPal v Rusku. Spoločnosť stojí za medzinárodným spoločenstvom v odsudzovaní násilnej vojenskej agresie Ruska na Ukrajine,“

UVIEDOL VO VYHLÁSENÍ PREZIDENT A GENERÁLNY RIADITEĽ PAYPALU DAN SCHULMAN.

Hovorca spoločnosti uviedol, že PayPal bude podporovať výbery „na určitý čas, čím sa zabezpečí, že zostatky na účtoch PayPal budú vyplatené v súlade s platnými zákonmi a nariadeniami“.

PayPal, ktorý povoľoval cezhraničné transakcie iba používateľom v Rusku, prestal v stredu v krajine prijímať nových používateľov.

PayPal v piatok uviedol, že „od začiatku invázie pomohol PayPal získať viac ako 150 miliónov dolárov pre charitatívne organizácie podporujúce snahy o pomoc na Ukrajine“.

Komentovať

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Predch. článok

Ministerstvo dopravy spúšťa veľkú schému pomoci pre autobusových prepravcov

Nasl. článok

Využite výhodné úroky a zafixujte si úrok hypotéky na dlhšie obdobie

Viac z Biznis

0 0,00