/

Zajtra by mali predstaviť koaličný návrh na riešenie vysokej inflácie

1 min. čítania

Premiér Eduard Heger ešte pred Veľkou nocou sľuboval, že koalícia po sviatkoch predstaví riešenie vysokej inflácie, ktoré už dosiahla viac ako desať percent. Koalícia mala predstaviť riešenie vysokej inflácie dnes, ale opäť sa tak nestalo.

Po rokovaní vlády o tom informoval premiér Eduard Heger, ktorý iba uviedol, že koalícia predstaví riešenia vysokej inflácie zajtra na tlačovej konferencii.

Problém majú byť opäť škriepky v koalícii. Strana SaS údajne nesúhlasí s riešením, ktoré navrhuje minister financií Igor Matovič. Ten dnes povedal, že s navrhnutým riešením súhlasili tri koaličné strany a čaká sa už len na súhlasné stanovisko strany SaS.

Na rýchle riešenie rastúcich cien v obchodoch, rastúcich nákladov na bývanie a vysokej inflácie včera vyzvala aj prezidentka Zuzana Čaputová. Tá kritizovala politikov, že sa niekoľko týždňov nedokážu na konkrétnych opatreniach dohodnúť.

Komentovať

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Predch. článok

Vláda schválila milión eur pre Slovensko IT. Vrátiť štátu sa majú za dva roky

Nasl. článok

Netflix má vážny problém. Po prvý krát v histórii stráca predplatiteľov

Viac z Peniaze

0 0,00