9.8 C
Bratislava
DomovEkonomikaECB zrejme dvihne sadzby a ukončí nákup dlhopis

ECB zrejme dvihne sadzby a ukončí nákup dlhopis

Už v závere roky by mohla Európska centrála banka pristúpiť k zvýšeniu úrokových sadzieb. Ešte pred tým zrejme ukončí nákup dlhopis.

Program nákupu dlhopisov Európska centrála banka (ECB) zrejme ukončí už v treťom štvrťroku tohto roka. Naznačila to šéfka ECB Christine Lagardeová. Banka tak reaguje na rastúci infláciu, ktorá sa v mnohých krajinách blíži k dvojciferným hodnotám.

ECB zrejme ešte do konca roka pre vysokú infláciu po prvý krát za viac ako desať rokov pristúpi aj k zvýšeniu úrokových sadzieb. Znamenalo by to ďalší rast úrokov na úveroch, ktoré už teraz na hypotékach strmo rastú.

„Ak bude situácia pokračovať tak, ako sa v súčasnosti predpokladá, existuje veľká pravdepodobnosť, že sadzby sa zvýšia do konca roka,“

POVEDALA LAGARDEOVÁ.

ECB ešte minulý týždeň potvrdila plány na ukončenie nákupov dlhopisov, niekedy v treťom štvrťroku. Lagardeová uviedla, že k tomuto kroku by malo dôjsť ešte skorej a to na začiatku tohto štvrťroka. Znamenalo by to, že sa ECB pripravuje na zvýšenie úrokových sadzieb.

- Inzercia -

posledné články

vývoj akcií a kurzov mien

mohlo by vás zaujímať

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu
Captcha verification failed!
Používateľské skóre captcha zlyhalo. prosím kontaktuj nás!

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.