/

Pomáhajte kúpou knihy Vojna na Ukrajine – Príbehy z hranice

1 min. čítania

Fotografi Mário Bóna a David Púchovský pripravili knihu „Vojna na Ukrajine – Príbehy z hranice“, ktorá mapuje prvý mesiac vojny na slovenských hraničných priechodoch.

S ich fotografiami ste sa mohli stretnúť aj na sociálnych sieťach, niektoré sa dostali do celosvetovo známych médií. Viac ako 160 fotografií dopĺňa textová časť a najsilnejšie príbehy tých, ktorí museli opustiť svoje domovy.

Autori, vydavateľstvo, korektorky, grafické štúdio, tlačiari, distribútori a predajné siete pripravili túto knihu bez nároku na honorár. Cena knihy je 20,22 eur. Po odpočítaní DPH a nákladov na papier predstavuje zisk za jednu knihu 14,50 eur. Celý zisk bude venovaný projektu Kto pomôže Ukrajine. Pri vytlačených 3.000 výtlačkoch zisk predstavuje 43.500 eur.

O knihe

Vojna nebola nikdy tak blízko samostatnej Slovenskej republiky. Útok Ruskej federácie na Ukrajinu vyhnal z domovov milióny ľudí. Novorodeniatka, batoľatá, deti, tínedžerov, ženy, mužov, seniorov, ale aj zvieratá…

Tých všetkých zasiahol bezprecedentný útok z 24. februára 2022. Autori knihy strávili na hraničných priechodoch s Ukrajinou prvé hodiny, ale aj ďalšie týždne, aby prostredníctvom viac ako 160 fotografií priblížili osudy tých, ktorí jedným rozhodnutím prišli o všetko. Smútok, tragédia, zúfalstvo, ale aj nádej, solidarita a podaná ruka. Také sú príbehy z hranice.

Komentovať

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Predch. článok

Deficit verejných financií v roku 2021 presiahol 6 % HDP

Nasl. článok

Finančná správa už spracovala 90% podaných daňových priznaní

Viac z Peniaze

0 0,00