/

Európska únia pripravuje nový balík sankcií na Rusko. Cieľom budú banky a ropa

1 min. čítania

Ursula von der Leyenová potvrdila, že Európska únia pripravuje ďalší balík sankcií, ktorý bude namierený hlavne na ruský bankový sektor. Sankcie sa zamerajú hlavne na ruskú Sberbank, ktorá ovláda takmer 40% ruského bankového trhu.

„Naďalej sa pozeráme na bankový sektor, predovšetkým na Sberbank, na ktorú pripadá 37 percent ruského bankového sektora,“

ODPOVEDALA LEYENOVÁ.

Okrem bankového sektora sa nový balík sankcií zameria aj na ropu, z ktorej predaja Rusko financuje vojnu na Ukrajine. Tá z krajiny vyhnala viac ako 4 milióny Ukrajincov.

USA, Austrália a Kanada už dovoz ruskej ropy zakázali, ale tieto krajiny nie sú tak závislé na dodávkach ruskej ropy ako mnohé krajiny Európskej únie. Medzi krajinami Európskej únie neexistuje zhoda v zákaze dovozu ruskej ropy.

Mnohí európski predstavitelia sa obávajú, že zákaz dovozu ruskej ropy spôsobí ďalšie zvýšenie cien energií, ktoré sú v Európskej únii už bez tak vysoké. Poprední predstavitelia EÚ však už vyhlásili, že sú pripravení zakázať dovoz ruskej ropy.

Komentovať

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Predch. článok

EÚ sa dohodla na prísnej regulácii online priestoru

Nasl. článok

Francúzsko si dnes volí prezidenta. Sledujeme online

Viac z Peniaze

0 0,00