/

O dotáciu na nájomné je možné požiadať už len do konca apríla

1 min. čítania

Presné podmienky, za ktorých je možné podať žiadosť sú zverejnené na najmy.mhsr.sk. Ministerstvo hospodárstva počas 3. vlny doteraz vyplatilo takmer 11.000 žiadostí v celkovej výške cez 12 mil. eur.

Podobne ako v rámci dotácií na nájomné počas predchádzajúcich vĺn pandémie, aj tentoraz sú oprávnenými žiadateľmi o dotáciu nájomcovia, ktorí o peniaze žiadajú prostredníctvom prenajímateľa.

Dotáciu možno poskytnúť nájomcovi vo výške, v akej bola poskytnutá zľava z nájomného na základe dohody medzi prenajímateľom a nájomcom, najviac však vo výške 50 % nájomného za obdobie sťaženého užívania.

Ak sa prenajímateľ a nájomca dohodnú na nižšej zľave, nájomca bude mať možnosť zaplatiť zostávajúce nájomné v rovnako vysokých mesačných splátkach do 48 mesiacov. Rezort hospodárstva vyplatil podnikateľom počas 1. a 2. vlny podnikateľom na dotáciách na nájomné vyše 140 mil. eur.

Komentovať

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Predch. článok

Osobné účty zadarmo? Banky ich stále majú v ponuke

Nasl. článok

Prepoja slovenský a poľský plynovod. Bude môcť dovážať plyn zo severu

Viac z Biznis

0 0,00