/

Prezidentka bude žiadať rozšírenie inflačnej pomoci na ďalšie skupiny

1 min. čítania

Vláda minulý týždeň po niekoľkých mesiacoch hádok v koalícii predstavila balík inflačnej pomoci. Balík opatrení má pomôcť zvládnuť rastúce ceny v obchodoch , rastúce ceny energií a nákladov na bývanie. Lenže z balíka pomoci vypadli mnohé zraniteľné skupiny. Na druhú stranu peniaze dostanú aj tí, ktorí ich vôbec nepotrebujú.

Prezidentka Zuzana Čaputová dnes na Facebooku uviedla, že bude žiadať vládu, aby inflačný balík opatrení rozšírila aj na ďalšie skupiny obyvateľov ako sú napríklad dôchodcovia z nízkymi dôchodkami alebo napríklad samoživiteľov.

„Som rada, že vláda predstavila opatrenia pomoci, ktoré sú z veľkej miery zamerané práve na túto skupinu a že ide o pomoc nielen jednorazovú, ale opakovanú. Z pomoci však vypadli viaceré skupiny: dôchodcovia s nízkymi príjmami, invalidní dôchodcovia, ktorí nemôžu pracovať, či málo zarábajúci ľudia s dospelými deťmi alebo bez detí. Ale nedostačujúca je aj pomoc niektorým samoživiteľom s nepravidelnou prácou alebo iba odkázaným na nahradné výživné, rodičovský príspevok alebo inú dávku. Všetky tieto skupiny majú spoločné to, že keď zaplatia za svoje bývanie, na ostatné základné potreby im zostane veľmi málo. Preto je potrebné predstavené opatrenia dopracovať, aby žiadna skupina ľudí v núdzi nezostala zabudnutá,“

UVIEDLA ČAPUTOVÁ.

Komentovať

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Predch. článok

Kotolne môžu ešte niekoľko dní požiadať o dodávku energií za regulované ceny

Nasl. článok

Zmena vo vedení znamená aj koniec CNN+. Po mesiaci

Viac z Ekonomika

0 0,00