/

Poslanci budú rozhodovať o vydaní Fica. Skončiť môže vo väzbe

1 min. čítania

Parlamentný mandátový a imunitný výbor už prijal k žiadosti uznesenie a odporučil ju plénu schváliť. O 11.00 h by mali poslanci tiež hlasovať o vyslovení nedôvery ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi (OĽANO), návrh podala opozícia. Popoludní o 14.00 h sa očakáva aj tradičná štvrtková Hodina otázok.

V pléne Národnej rady (NR) SR sa vo štvrtok ráno začala diskusia k žiadosti prokuratúry o vydanie lídra Smeru-SD a poslanca Roberta Fica do väzby. Písomne sa do nej prihlásilo 35 rečníkov, väčšina z radov opozície, do debaty sa prihlásil aj Fico.

Z písomne prihlásených rečníkov sú dvaja za poslanecký klub. Rečniť môžu podľa rokovacieho poriadku 30 minút. Zvyšní písomne prihlásení môžu hovoriť najviac 20 minút.

Poslanci môžu reagovať faktickými poznámkami, jedna môže trvať najviac dve minúty. Hocikedy môžu požiadať o slovo členovia vlády, premiér, podpredsedovia a predseda NR SR.

Predseda vlády a šéf parlamentu môžu rečniť bez obmedzenia, podpredsedovia parlamentu a členovia vlády najviac 20 minút. Po písomne prihlásených poslancoch sa budú môcť zákonodarcovia do diskusie prihlásiť aj ústne.

Komentovať

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Predch. článok

Poslanci odsúhlasili reformu súdnej mapy, počet krajských súdov ostane zachovaný

Nasl. článok

COVID-19: Špeciálne oddelenia sa zatvárajú, testovanie už nebude bezplatné

Viac z Správy

0 0,00