//

Ministerstvo pôdohospodárstva spúšťa mimoriadnu pomoc pre potravinárov

1 min. čítania

Na pomoc je vyčlenených 8 miliónov EUR. Dotazník bude prístupný na stránke Národného poľnohospodárskeho a potravinárskeho centra (NPPC) a o pomoc je možné žiadať len do 31. mája 2022.

„Na ministerstve si uvedomujme, v akej ťažkej situácii sa naši producenti potravín nachádzajú, keď im z týždňa na týždeň narastajú ceny výrobných vstupov. Táto mimoriadna pomoc je len jednou z radu opatrení a podporných schém, ktoré pripravujeme a postupne ich budeme spúšťať, aby sme adresne a efektívne pomohli podnikom s nárastom cien energií a komodít,“

OZREJMIL MINISTER SAMUEL VLČAN.

V dotazníku vyplní oprávnená osoba z potravinárskeho podniku svoje základné údaje, informácie o aktuálnom stave a zameraní ich výroby, technickej a technologickej vybavenosti, energetických a surovinových potrebách podniku, pláne a potrebách modernizácie, o produkcii odpadov, stavoch a štruktúre zamestnancov a vplyve pandémie na prevádzku.

Vďaka poskytnutým údajom bude vedieť ministerstvo efektívnejšie plánovať a nastavovať podporu pre potravinársky priemysel. Uvedené údaje budú tiež využité pri zhodnocovaní efektívnosti spracovateľského priemyslu na Slovensku.

Pomoc bude vyplatená tým podnikom, ktoré kompletne vyplnia a odošlú dotazník a vyžadované prílohy, ich hlavným predmetom činnosti je výroba potravín, minimálne dve výrobné fázy prebiehajú v prevádzkach na Slovensku a ku dňu odoslania dotazníka majú viac ako dva roky. Zároveň musia zamestnávať minimálne jedného zamestnanca v TPP a musia mať vysporiadané záväzky voči štátu.

Po uzavretí dotazníkov 31 . mája 2022 budú informácie vyhodnotené a mimoriadna pomoc bude zaslaná oprávneným potravinárom do konca júla 2022.

Komentovať

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Predch. článok

Hraničný priechod Veľké Slemence od 2. mája prechádza na štandardný režim

Nasl. článok

Poľsko je pripravené chrániť slovenský vzdušný priestor

Viac z Biznis

0 0,00