/

Za február a marec štát vyplatí 2,4 milióna za ubytovanie utečencov

1 min. čítania

Ministerstvo vnútra vyplatí za mesiace február a marec viac ako 2,4 milióna eur na príspevkoch za ubytovanie utečencov z Ukrajiny.

Ministerstvo vnútra eviduje žiadosti podané od 1.100 obcí a miest, ktoré vyplatenie príspevku za ubytovanie utečencov sprostredkúvajú.

Celkom o vyplatenie príspevok za ubytovanie utečencov z Ukrajiny požiadalo 6.389 obyvateľov. Celkovo je ubytovaných 23.445 utečencov z Ukrajiny.

Najviac žiadostí prišlo v Bratislavskom kraji (1.742), nasleduje Prešovský (842), Košický (831) a Žilinský kraj (719). Najviac ubytovaných utečencov je v Bratislavskom kraji, kde ich je ubytovaných celkom 5.454, naopak najmenej v Banskobystrickom (1 997).

Novela zákona, ktorá umožnila vyplácanie príspevku za ubytovanie utečencov z Ukrajiny vstúpila do platnosti v závere marca. Na podanie žiadosti o prvý príspevok za ubytovanie bolo len niekoľko dní. Je teda možné, že počet žiadateľov vzrastie v nasledujúcich mesiacoch.

Komentovať

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Predch. článok

Musk sa zbavuje akcií Tesly. Kúpa Twitteru sa komplikuje

Nasl. článok

Meta vykázala nižší zisk, ale viac ako predpovedali analytici

Viac z Ekonomika

0 0,00