/

Zamestnanci Airbnb môžu natrvalo pracovať z domu

1 min. čítania

Firma to oznámila tento týždeň. Platforma Airbnb zažila krušné chvíle hlavne na začiatku pandémie, keď sa v dôsledku pandémie výrazne obmedzilo cestovania. Služba Airbnb umožňovala online rezerváciu ubytovania v súkromných bytoch, domoch alebo apartmánoch. O takéto ubytovanie bol však v dôsledku prísnych pandemických opatrení minimálny záujem.

Všetci zamestnanci Airbnb od začiatku pandémie mohli pracovať z domu. Na hybridný model práce z domu prešli mnohé veľké americké technologické firmy ako Apple, Facebook alebo Google. Firmy chceli zamestnancom umožniť návrat zamestnancov na pracoviská už v priebehu minulého roka.

Mnohé firmy však svoje rozhodnutia o návrate zamestnancov na pracoviská prehodnotili po tom ako sa objavila nebezpečnejšia delta mutácia SARS-CoV-2 a vysoko infekčná mutácia omikron. Technologické firmy v USA teda návrat zamestnancov na pracoviská prehodnotili a mnohé termíny opakovane posúvali.

Airbnb, Inc.
ABNB
112,59 €
-0.16105968%
Marketcap
72,00 B
Volume
3.477.612,58 €
Shares
399.167.008
Range
111,20 € - 115,44 €
52 Week Range
87,49 € - 214,50 €

Šéf Airbnb Brian Chesky oznámil zamestnancom, že môžu natrvalo pracovať z domu a nemusia sa teda vracať do kancelárií. Rozhodnutie prichádza po tom ako firma začala stále častejšie poskytovať služby ubytovania aj pre zamestnancov, ktorí pracujú z domu.

Podľa posledných štatistík, ktoré Airbnb zverejnila, tak v minulom roku platformu využilo viac ako 175-tisíc ľudí na ubytovanie na mesiac a viac. Zároveň takmer polovica nocí rezervovaných cez platformu Airbnb medzi júlom a decembrom minulého roka bola na mesiac a viac.

Zaujímavosťou je, že firma nebude nijako zamestnancom krátiť mzdu bez ohľadu na to, kde na územie v USA sa presťahujú. Napríklad konkurenčný Google zamestnancom krátil mzdu v prípade, keď sa presťahovali do „lacnejších oblastí v USA“ a zároveň pracovali z domu.

Komentovať

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Predch. článok

Apple rástli tržby aj zisk. Má za sebou tretí najlepší kvartál v histórii

Nasl. článok

Musk sa zbavuje akcií Tesly. Kúpa Twitteru sa komplikuje

Viac z Biznis

0 0,00