//

Sulík chce výnimku pre Slovensku ak EÚ zavedie sankcie na dovoz ropy

1 min. čítania
Richard Sulík

Minister hospodárstva Richard Sulík dnes povedal, že v prípad uvalenia sankcií na dovoz ruskej ropy bude pre Slovensko žiadať výnimku. Slovensko je ako jedna z mála krajín Európskej únie plne závislá na dovoze ropy a plynu z Ruska.

Európska únia pripravuje ďalší balík sankcií proti Rusku za vojnu na Ukrajine. Cieľom by tento krát mala byť aj ropa a jej úplný zákaz dovozu do krajín EÚ.

„Dnes som sa zúčastnil na mimoriadnom rokovaní rady ministrov pre energetiku. Asi nikoho neprekvapí, že témou bolo zaistenie energetickej bezpečnosti v Európe. Napriek tomu, že každá z krajín sa nachádza v rozdielnej situácii, najčastejšie znejúce slovné spojenie bolo spoločný postup. Okrem toho, že som navrhol pozastavenie obchodovania s emisnými povolenkami, ktoré extrémne predražujú cenu elektriny, som vo svojom vstupe uviedol, že ak by Nemecko nevyplo svoje 3 zvyšné jadrové elektrárne, cena elektriny by išla rapídne dole, dovolím si tipnúť, že možno aj o polovicu. Rovnako by išla dole aj cena plynu. Som presvedčený, že ak chceme V. Putinovi obmedziť financovanie vojny, toto je ten správny postup,“

UVIEDOL DNES RICHARD SULÍK.

Európska únia sa rovnako zatiaľ nedohodla na spoločnom postupe pri platbe za ruský plyn. Rusko totiž požaduje, aby krajiny platili za dovoz plynu z Ruska v rubľoch. Viaceré krajiny to odmietajú.

Komentovať

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Predch. článok

Od 1. mája je účinný nový zákon o centrálnom registri účtov

Nasl. článok

Výkazy za ubytovanie utečencov musíte predložiť do 6. mája

Viac z Biznis

0 0,00