21 C
Bratislava

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/5/3/535b26c1-043e-4774-8151-4bbb2e5eb5e6/epeniaze.sk/web/wp-content/plugins/massive-stock-widgets/includes/api.php on line 174

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data/5/3/535b26c1-043e-4774-8151-4bbb2e5eb5e6/epeniaze.sk/web/wp-content/plugins/massive-stock-widgets/includes/api.php on line 174

Warning: foreach() argument must be of type array|object, null given in /data/5/3/535b26c1-043e-4774-8151-4bbb2e5eb5e6/epeniaze.sk/web/wp-content/plugins/massive-stock-widgets/includes/api.php on line 174

Warning: Undefined array key "symbol" in /data/5/3/535b26c1-043e-4774-8151-4bbb2e5eb5e6/epeniaze.sk/web/wp-content/plugins/massive-stock-widgets/includes/api.php on line 367

Warning: Undefined array key "symbol" in /data/5/3/535b26c1-043e-4774-8151-4bbb2e5eb5e6/epeniaze.sk/web/wp-content/plugins/massive-stock-widgets/includes/api.php on line 372

Warning: Undefined array key "company_name" in /data/5/3/535b26c1-043e-4774-8151-4bbb2e5eb5e6/epeniaze.sk/web/wp-content/plugins/massive-stock-widgets/includes/api.php on line 372
DomovPeniazeÚčet zadarmo od 365.bank: Nie všetko je zadarmo

Účet zadarmo od 365.bank: Nie všetko je zadarmo

Na bezplatný účet od 365.bank sme sa pozreli detailnejšie. Má svoje limity a niektoré základné funkcie nájdete len v platenom balíku.

Zhrnutie recenzie

Nie všetko zadarmo je skutočne zadarmo. Bezplatný účet od 365.bank má svoje obmedzenia. Asi najviac nám prekážalo nemožnosť pridať si k účtu disponenta. Za takúto základnú funkciu by si banka rozhodne nemala pýtať 6 eur mesačne. Čo nás potešilo bola možnosť vydania elektronickej plastovej karty. Najmä pokiaľ neplánujete vyberať z bankomatov a 365.bank si volíte ako druhú alebo tretiu banku v poradí nepotrebujete v peňaženke nosiť platovú kartu. Elektronickú kartu si môžete tiež ľahko pridať do služieb Apple Pay alebo Google Pay.

Hodnotené oblasti

Cena
Služby v cene balíka
Aplikácia
Internet banking
Doplnkové služby

Začínala ako internetová banka bez pobočiek a podobne ako iné internetové banky lákala hlavne na účet zadarmo. Potom prišlo k výraznej zmene a z odštepného závodu zastaralého molochu prešla na plnohodnotnú banku.

Hovoríme o 365.bank, ktorá začala ako internetová banka a dnes sa už prezentuje ako plnohodnotná banka. Zmena na klasickú banku však znamenala aj zavedenie spoplatnených služieb. Navyše pribudlo množstvo služieb a ponuka je už menej prehľadná ako tomu bolo na začiatku.

Už nie len zadarmo

Jednoduchá a prehľadná ponuka bola na začiatku fungovania 365.bank tým hlavným ťahúňom. Žiadne komplikované produkty s množstvom háčikov a malých písmen v ponuke internetová banka nemala.

Budúcich zákazníkov mohol osloviť bezplatný účet, ktorý mala banka od začiatku v ponuke. Práve na tento bezplatný účet sme sa pozreli bližšie. V bezplatnom účte máte zahrnuté základné bankové funkcie, lenže banka do ponuky zaradila aj platený účet a do neho zaradila niektoré bežné funkcie.

- Inzercia -

Ak teda chcete mať na účte disponenta musíte banke platiť šialený mesačný poplatok 5 eur. Od 1. júla dokonca poplatok stúpne na 5,90 €. Podobne k tomu nepristupuje žiadna iná slovenská banka. Pravdou je, že niektoré banky majú v sadzobníkoch stále poplatky za zmenu dispozičných oprávnení, ale väčšinou ide o poplatok okolo dvoch alebo troch eur. Navyše vždy ide len o jednorazový poplatok za samotnú zmenu dispozičných oprávnení.

Základ máte

V účte zadarmo od 365.bank máte základné funkcie. Neplatíte teda za akýkoľvek počet prijatých platieb na účet a rovnako zadarmo máte aj všetky platby z účtu ak ich realizujete cez elektronické bankovníctvo (mobil alebo internet). Platba na pobočke váš od 1. júla vyjde na 8 eur. Zadarmo máte potom účte aj platby na základe trvalých príkazov a inkás. Zadarmo je aj ich zriadenie, zmena alebo zrušenie ak na to využijete mobil alebo internet banking.

Čo je zahrnuté v bezplatnom účte: Zriadenie a vedenie účtu, Mesačný výpis z Účtu e-mailom, Push notifikácie, Príkaz na úhradu – elektronicky, Trvalý príkaz na úhradu, povolenie na inkaso – zriadenie, zmena, zrušenie – elektronicky, Realizácia trvalého príkazu na úhradu a inkasa, Vydanie a vedenie digitálnej Platobnej karty a plastovej Platobnej karty pre Majiteľa účtu, Výber hotovosti z Bankomatov 365.bank.

V cene účtu máte tiež všetky platby kartou a všetky výbery z bankomatu 365.bank. Za výber z cudzieho bankomatu zaplatíte poplatok 3 €. V základnom bezplatnom účte žiadny výber z cudzieho bankomatu nemáte.

V cene účtu máte aj platobnú kartu a je len na vás či si necháte vydať klasickú plastovú platobnú kartu alebo siahnete po elektronickej. Elektronickú platobnú kartu môžete mať hneď po otvorení účtu cez aplikáciu. Lenže ani inovatívna 365.bank nepodporuje okamžité platby a teda ak si na nový účet v 365.bank pošlete peniaze z inej banky, tak ich najskôr budete mať k dispozícii nasledujúci pracovný deň.

Aj sporenie a Syslenie

Už od začiatku banka ponúka aj zaujímavú funkciu, ktorú viete využiť pri platbách kartou. Ide o Syslenie pomocou ktorého si môžete sporiť. Môžete si nechať zaokrúhľovať každú platbu kartou na 1, 5 alebo 10 eur. Ak teda napríklad v obchode zaplatíte 13,50 € a nastavíte si zaokrúhľovanie na celých 10 eur potom vám banka automaticky na Syslenie prevedie 6,50 €.

Takto si môžete nastaviť aj bezcentový účet, keď vám banka všetky platby odchádzajúce aj prichádzajúce a tiež samotný zostatok zaokrúhli na celé číslo a centové položky opäť prevedie aj sporiaci účet. Rovnako bude pri tomto nastavení banka zaokrúhľovať aj platby kartou.

Na Syslení máte zároveň lepšie zhodnotenie. Banka peniaze na účte úročí sadzbou 3,65% lenže pri dnešnej dvojcifernej inflácii aj takto vysoký úrok znamená pre vás v konečnom dôsledku stratu. Výhodou však je, že peniaze nie sú nijako viazané a môžete ich kedykoľvek vybrať. Sporiť si môžete aj priamo nastavením trvalého príkazu.

Banka má pritom v ponuke aj fondy a mohla by teda zákazníkom umožniť aj sporenie do fondov, kde by sa mohlo zhodnotenie inflácii aspoň vyrovnať.

Zaujímavé funkcie navyše

Banka sa chváli ešte aj tým, že dokáže inteligentne počítať zostatok na vašom účte. Podobné funkcie však majú aj iné banky. V aplikácii si zadáte dátum výplaty a aplikácia vám potom jednoducho počíta koľko peňazí vám ešte do výplaty ostáva. Zaujímavá funkcia, ktoré poteší no nie je žiadnou prevratnou funkciou.

Zaujímavou doplnkovou funkciou je tiež služba Peniaze späť. Za každú platbu kartou u vybraných obchodníkov vám banka pripíše peniaze sa Syslenie alebo na účet. Pre každého obchodníka platí iná suma, ktorú vám banka pripíše dva krát do mesiaca.

Chýbajúce funkcie

Bezplatný účet od 365.bank je zaujímavou alternatívou pre tých, čo chcú mať bezplatný účet a nič špeciálne od banky nepotrebujú. V aplikácii totiž niektoré funkcie stále chýbajú. Nešťastne je riešené aj posielanie peňazí, ktoré banka rieši ako pridávanie kontaktov.

Napriek tomu, že sa banka prezentuje ako digitálna, tak v aplikácii stále mnohé funkcie chýbajú.

Aj v prípade hypotéky vám neostane nič iné len ísť na pobočku banky. Tu chápeme, že nie je možnosť požiadať o hypotéku cez mobilnú aplikáciu, ale cez web by sa to už mohlo dať zrealizovať.

Škoda zmeny na klasickú banku

Od kedy sa 365.bank zmenila na klasickú banku tak je vidieť zmena k horšiemu. Banka sa zamerala na žmýkanie klientov na poplatkoch. Aj od 1. júla banka zvyšuje poplatky a platený účet sa vám teda opäť predraží. Banka však zvyšuje aj ďalšie poplatky.

Zmena tiež prišla pomerne rýchlo a je vidieť, že 365.bank nemala pripravené digitálne riešenia pre všetky budúce produkty. Výhodou je, že zriadenie účtu prebehne online a do pobočky banky nemusíte chodiť vôbec.

- Inzercia -

Posledné články

Vývoj akcií a kurzov mien

Mohlo by vás zaujímať

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu
Captcha verification failed!
Používateľské skóre captcha zlyhalo. prosím kontaktuj nás!

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Nie všetko zadarmo je skutočne zadarmo. Bezplatný účet od 365.bank má svoje obmedzenia. Asi najviac nám prekážalo nemožnosť pridať si k účtu disponenta. Za takúto základnú funkciu by si banka rozhodne nemala pýtať 6 eur mesačne. Čo nás potešilo bola možnosť vydania elektronickej plastovej karty. Najmä pokiaľ neplánujete vyberať z bankomatov a 365.bank si volíte ako druhú alebo tretiu banku v poradí nepotrebujete v peňaženke nosiť platovú kartu. Elektronickú kartu si môžete tiež ľahko pridať do služieb Apple Pay alebo Google Pay. Účet zadarmo od 365.bank: Nie všetko je zadarmo