/

Jill Bidenová pricestovala na Slovensko. Navštívi Bratislavu aj Košice

1 min. čítania

Prvý dáma USA pricestovala na trojdňovú návštevu Slovenska. Jill Bidenová pricestovala na Slovensko bez manžela a je to len jej druhá pracovná cesta bez jej manželka.

Počas trojdňovej návštevy navštívi Jill Bidenová Bratislavu aj Košice. Počas návštevy by sa mala Jill Bidenová stretnúť aj so slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou. Navštíviť by tiež mala východnú hranicu a zajtra sa má stretnúť s utečencami aj dobrovoľníkmi.

V nedeľu 8. mája 2022 približne o 10.00 hodine na hraničnom priechode Vyšné Nemecké sa predseda vlády SR Eduard Heger stretne s prvou dámou USA Jill Bidenovou.

Premiér a prvá dáma si spolu prezrú slovensko-ukrajinskú hranicu, kde sa stretnú s dobrovoľníkmi a predstaviteľmi ďalších zložiek, ktoré zabezpečujú východnú hranicu a pomáhajú utečenom z Ukrajiny.

Jill Bidenová by sa zajtra mala stretnúť aj s košickým primátorom Jaroslavom Polačekom a predsedom Košického samosprávneho kraja Rastislavom Trnkom.

V pondelok sa potom Jill Bidenová má stretnúť so slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou v prezidentskom paláci. V pondelok by sa mala v Bratislave Bidenová stretnúť aj s ďalšími politikmi.

Jill Bidenová pricestovala na Slovensko z Rumunska, kde sa stretla s americkými vojakmi pôsobiacimi na východnej hranici NATO.

Komentovať

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Predch. článok

Priemerné ceny pohonných látok v SR – 17. týždeň 2022

Nasl. článok

Prehľad bankových účtov: Za prémiové služby si priplatíte

Viac z Správy

0 0,00