/

Prvá dáma USA Jill Bidenová navštívila východnú hranicu s Ukrajinou

1 min. čítania

Minister vnútra SR Roman Mikulec spolu s premiérom Eduardom Hegerom a jeho manželkou Luciou Hegerovou v nedeľu 8. mája 2022 sprevádzali prvú dámu USA na hranici vo Vyšnom Nemeckom.

Jill Bidenová prejavila osobný záujem navštíviť našu východnú hranicu, ktorá je prvým nárazníkom pri prijímaní utečencov prichádzajúcich z vojnou zmietajúcej sa Ukrajiny. Práve minister vnútra riadi Ústredný krízový štáb SR a nadrezortnú pracovnú skupinu, ktorej úlohou je koordinovať všetky činnosti súvisiace s prílevom osôb z vojnou postihnutej oblasti.

„Chcel by som touto cestou poďakovať všetkým zložkám ministerstva vnútra, ktoré sú počas návštevy manželky amerického v plnom nasadení. Len v Košickom samosprávnom kraji sa o bezpečnosť dnes stará 589 policajtov, ďakujem všetkým za prácu,“

POVEDAL ŠÉF REZORTU VNÚTRA ROMAN MIKULEC.

Prvú dámu sprevádzanú predsedom vlády SR Eduardom Hegerom s delegáciou privítal, a priamo na hraničnom priechode Vyšné Nemecké za ministerstvo vnútra informoval riaditeľ Úradu hraničnej a cudzineckej polície Robert Gucký a riaditeľ Hraničnej a cudzineckej polície Sobrance Jozef Oreský.

Pri návšteve sa Jill Bidenová zaujímala ako prebieha proces prijímania utečencov, riešenie prvotných administratívnych úkonov ako aj mechanizmus humanitárnej pomoci, ktoré minister vnútra a ďalší predstavitelia rezortu ozrejmili návštevou samotných pracovísk a veľkokapacitných stanov vo Vyšnom Nemeckom.

Prvá dáma USA ocenila maximálne nasadenie Slovenska pri plnení a riešení prekážok, s ktorými sa počas migračnej vlny potýkame. Jej obdiv a poďakovanie patrilo aj zložkám ministerstva vnútra: hasičom, policajtom, pracovníkom sekcie krízového riadenia, migračnému úradu, predstaviteľom verejnej správy a mnohým ďalším, ktorí od vypuknutia konfliktu plným nasadením vykonávajú služobnú činnosť spojenú s riešením migrácie na území Slovenska.

Komentovať

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Predch. článok

Prehľad bankových účtov: Za prémiové služby si priplatíte

Nasl. článok

Poslanci schválili zmeny vo voľbách. COVID-19 už nebude prekážkou

Viac z Správy

0 0,00