9.8 C
Bratislava
DomovBiznisInvestori už neveria technológiám. Apple prišiel o post jednotky

Investori už neveria technológiám. Apple prišiel o post jednotky

Investori po celom svete prestávajú dôverovať technologickým firmám a investície smerujú do bezpečnejších firiem. Apple vďaka tomu prišiel o pozíciu najhodnotnejšej firmy na svete.

Apple sa dlho držal na pozícii najhodnotnejšej firmy na svete. Investori najmä počas pandémie dôverovali technologickým firmám a tým sa veľmi dobre darilo. Získavali rýchlo nových zákazníkov a tržby rástli do závratných výšok.

Lenže pandémia so sebou priniesla ešte jeden veľký problém. Firmy zápasia s nedostatkom komponentov – chýbajú najmä procesory, ktoré sú pre firmy ako Apple alebo Samsung životne dôležité.

Apple Inc.
AAPL
145,88 €
0,40%
Trhová hodnota
2,31 T
Objem
42.558.837,85 €
Podiely
15.821.899.776
Rozpätie
144,34 € - 146,32 €
52-týždňové rozpätie
114,90 € - 166,20 €

Apple len nedávno oznámil hospodárske výsledky za prvé tri mesiace tohto roka, ktoré prekonali očakávania analytikov, ale ani to firme nepomohlo k tomu, aby neprišla o pozíciu najhodnotnejšej firmy na svete.

Podľa stanice BBC prevzal pozíciu najhodnotnejšej firmy sveta ropný gigant Saudi Aramco. To dáva zmysel vzhľadom na rastúce ceny energií, ktoré ženú tržby energetických spoločností vysoko nad očakávania.

- Inzercia -

Navyše v prípade ropného gigantu Suadi Aramco má svoj podiel na zvyšujúcej sa hodnote firmy aj vojna na Ukrajine. Pre silnejúce hlasy na uvalenie ropného embarga na Rusko totiž mnoho krajín hľadá alternatívne zdroje ropy a zemného plynu. Situácia v energetickom priemysle sa teda v najbližšom období určite neupokojí a ceny zrejme budú rásť alebo sa budú držať na vysokých úrovniach ešte minimálne niekoľko mesiacov.

- Inzercia -

posledné články

vývoj akcií a kurzov mien

mohlo by vás zaujímať

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu
Captcha verification failed!
Používateľské skóre captcha zlyhalo. prosím kontaktuj nás!

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.