/

O protiinflačnom balíku i zdanení príjmov z ropy sa má hlasovať v utorok

1 min. čítania

O protiinflačnej pomoci, zdanení mimoriadnych príjmov z ropy, ako aj o podpore starostlivosti o deti a odídencov s postihnutím budú poslanci Národnej rady (NR) SR hlasovať v utorok (24. 5.) po 11.00 h.

Hlasovať sa zatiaľ bude o posunutí do druhého čítania. Informoval o tom podpredseda NR SR Gábor Grendel (OĽANO). Parlament o návrhoch rokuje v skrátenom legislatívnom konaní.

V piatok má plénum dokončiť rokovanie k všetkým trom návrhom. Ak to bude potrebné, debatovať budú poslanci aj po 14.00 h, no hlasovať nebudú. V utorok budú pokračovať od 9.00 h rokovaním o návrhu z dielne ministerstva pôdohospodárstva. Po utorkovom hlasovaní by mali rokovať výbory a od 14.00 h by mali debatovať o troch návrhoch, ktoré budú už v druhom čítaní.

Grendel zároveň informoval, že z programu aktuálnej schôdze vypustili návrh novely Zákonníka práce z dielne poslancov Jozefa Lukáča a Jaroslava Karahutu (obaja Sme rodina) a zaradia ich na ďalšiu riadnu schôdzu v júni.

Komentovať

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Predch. článok

Dodávky plynu pokračujú. Slovensko za plyn zaplatilo v eurách

Nasl. článok

O dočasné útočisko na Slovensku požiadalo viac ako 77-tisíc utečencov z Ukrajiny

Viac z Peniaze

0 0,00