-1.1 C
Bratislava
ÚvodHypotékyVÚB zvyšuje od 26. mája úrokové sadzby hypoték

VÚB zvyšuje od 26. mája úrokové sadzby hypoték

VÚB oznámila zvýšenie úrokových sadzieb hypoték. Pridala sa tak k ďalším bankám, ktoré zvýšenie úrokových sadzieb hypoték oznámili minulý týždeň.

Slovenské banky postupne zvyšujú úrokové sadzby hypoték a od 26. mája zvyšuje úrokové sadzby hypoték aj VÚB. Minulý týždeň postupne oznámila zvýšenie úrokových sadzieb hypoték hneď štvorica bánkUniCredit Bank, Tatra banka, ČSOBSlovenská sporiteľňa.

FixáciaÚroková sadzby
Fixácia na 1 rokod 1,99% p.a.
Fixácia na 3 rokyod 1,99% p.a.
Fixácia na 4 rokyod 2,19% p.a.
Fixácia na 5 rokovod 2,29% p.a.
Fixácia na 6 rokovod 2,79% p.a.
Fixácia na 8 rokovod 2,89% p.a.
Fixácia na 10 rokovod 3,09% p.a.

V prípade zelenej hypotéky od VÚB je úroková sadzba fixovaná na 3 roky vo výške 1,79% p. a. pre všetkých klientov (bez prirážok k úrokovej sadzbe). V prípade poistenia k hypotéke sa úroková sadzba znižuje o 0,20% p.a..

Úrokové sadzby hypoték budú zrejme rásť aj v nasledujúcich týždňoch a mesiacoch. Zvýšenie sadzieb už avizuje aj Európska centrálna banka, čo môže znamenať ďalšie zvyšovanie úrokových sadzieb na úveroch. Úrokové sadzby hypoték na Slovensku začali rásť po niekoľkých rokoch, keď patrili slovenské úrokové sadzby patrili medzi najnižšie v celej Európskej únii.

- Inzercia -

posledné články

vývoj akcií a kurzov mien

mohlo by vás zaujímať

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu
Captcha verification failed!
Používateľské skóre captcha zlyhalo. prosím kontaktuj nás!

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.