-1.1 C
Bratislava
ÚvodBankyPrima banka od júla mení podmienky. Účet zadarmo získate ťažšie

Prima banka od júla mení podmienky. Účet zadarmo získate ťažšie

Prima banka už od júla zmení podmienky pre získanie účtu zadarmo. Vedenie účtu bez poplatku bude ťažšie, banka sprísni podmienky.

Získať účet zadarmo od Prima banky bude od júla komplikovanejšie. Banka totiž po niekoľkých rokoch mení podmienky pre získanie odmeny za platby kartou aj podmienky pre získanie účtu bez poplatku.

Banka už nebude za transakcie platobnou kartou pripisovať späť 0,5% z objemu zrealizovaných platieb, ale len 0,3%. Pôvodná výška ostáva len pri platbe mobilom cez Apple Pay, Google Pay, Xiaomi Pay a Garmin Pay. Banka vám však vráti sumu maximálne vo výške mesačného poplatku za osobný účet, ktorý zostáva rovnaký – 4,90 eur.

Banka sprísňuje podmienky aj na vedenie účtu zadarmo. Na to, aby vám Prima banka viedla účet zadarmo stačilo mať na účte priemerne aspoň 10-tisíc eur a viac. Od 1. júla bude potrebné mať na účte až 15-tisíc eur.

Nové podmienky sú prísnejšie a na účet zadarmo bude potrebné zaplatiť oveľa vyššiu sumu kartou ako tomu bolo doteraz alebo budete musieť platiť mobilom.

- Inzercia -

Ak nepoužívate platby mobilom, tak musíte mesačne kartou zaplatiť viac ako 1.600 eur na vedenie účtu bezplatne. Konkurenčné banky majú pritom v ponuke aj úplne bezplatné účty bez podmienok a v prípade spoplatnených účtov je možné vedenie účtu bezplatne získať väčšinou jednoduchšie splnením kombinácie podmienok.

- Inzercia -

posledné články

vývoj akcií a kurzov mien

mohlo by vás zaujímať

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu
Captcha verification failed!
Používateľské skóre captcha zlyhalo. prosím kontaktuj nás!

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.