Spojené voľby sa budú konať 29. októbra

1 min. čítania

Voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov sa budú konať 29. októbra 2022.

Ich termín v pondelok 6. júna 2022 oficiálne vyhlásil predseda Národnej rady SR Boris Kollár. Rozhodnutie predsedu NR SR vrátane lehôt a na určenie volebných obvodov a počtov poslancov v zastupiteľstvách bude zverejnené v priebehu tohto týždňa.  

Predseda NR SR zopakoval, že na termíne volieb v tzv. dušičkovom období sa dohodli koaličné strany. Koalícia si od tohto termínu sľubuje vyššiu účasť vo voľbách. 

Pôvodne sa totiž hovorilo o skoršom termíne volieb. Veľa ľudí podľa predsedu NR SR cestuje ďaleko na miesto svojho trvalého pobytu a je možné, že dva víkendy po sebe by necestovali. 

Voliči si budú na jeseň vo svojich samosprávach vyberať primátora mesta, respektíve starostu obce a tiež poslancov mestských a obecných zastupiteľstiev.

V prípade Bratislavy a Košíc budú vyberať aj starostov mestských častí a poslancov miestnych zastupiteľstiev. Zároveň budú Slováci voliť predsedov samosprávnych krajov a poslancov krajských zastupiteľstiev.

Komentovať

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Predch. článok

Realizačné ceny nehnuteľností určených na bývanie stúpli o 14%

Nasl. článok

Nezamestnanosť v 1. štvrťroku klesla na 6,4 %

Viac z Stručne

0 0,00