/

Slovensko doposiaľ podporilo Ukrajinu vojenskou pomocou v hodnote cca 154 miliónov eur

1 min. čítania

Slovensko doposiaľ poskytlo Ukrajine podporu vo forme vojenského materiálu v hodnote cca 154 miliónov eur.

Aj táto pomoc dnes bola predmetom ďalšieho z rozhovorov ministra obrany SR Jaroslava Naďa a jeho ukrajinského kolegu Olexija Reznikova. Ten počas telefonátu ocenil všetku slovenskú pomoc, ktorá prispela k záchrane už tisícok životov na Ukrajine.

„S ministrom Reznikovom sme naozaj v pravidelnom a intenzívnom kontakte, hovoríme o aktuálnych potrebách Ukrajiny, ktoré sa menia v závislosti od vývoja situácie. Hľadáme možnosti a cesty, ako vyjsť týmto prosbám v ústrety, no samozrejmosťou je vzájomné porozumenie pre reálne možnosti našej krajiny. Ukrajina si však môže byť istá autenticitou ochoty Slovenska pomáhať,“

uviedol k dnešnému rozhovoru minister J. Naď.

Šéf ukrajinského rezortu obrany O. Reznikov ocenil tiež ochotu hľadať ďalšie možnosti pomoci, ako aj konštruktívny postup rokovaní, ktoré uplynulý týždeň vyústili do uzatvorenia kontraktu na komerčný predaj 8 samohybných kanónových húfnic Zuzana 2. Výrobca tejto techniky – štátna akciová spoločnosť KONŠTRUKTA-Defence patriaca pod rezort obrany v dohľadnej dobe pár týždňov ukončí výrobu prvých kusov húfnic pre Ukrajinu.

Zdroj: Ministerstvo obrany SR

Komentovať

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Predch. článok

V 1. štvrťroku developeri dostavali menej bytov, domov pribudlo viac

Nasl. článok

Od júla stúpne príspevok na opatrovanie a osobnú asistenciu

Viac z Ekonomika

0 0,00