///

UniCredit Bank zvyšuje úrokové sadzby hypoték

1 min. čítania

Banky postupne zvyšujú úrokové sadzby a sprísňujú podmienky pre získanie benefitov k hypotékam. Za posledných niekoľko mesiacov stúpli úrokové sadzby pre niektoré fixácie aj o viac ako dve percentá.

Od 10. júna zmenila podmienky aj slovenská pobočka českej UniCredit Bank, ktorá mierne upravila úrokové sadzby a tiež podmienky pre získanie niektorých benefitov k hypotéke. Banka dlhodobo podmieňuje lepšie úrokové sadzby poistením schopnosti splácať úver.

FixáciaÚroková sadzba s poistenímÚroková sadzba bez poistenia
Fix 32,69% p.a.2,99% p.a.
Fix 42,79% p.a.3,09% p.a.
Fix 52,89% p.a.3,19% p.a.
Fix 72,89% p.a.3,19% p.a.
Fix 102,89% p.a.3,19% p.a.

Uvedené úrokové sadzby platia pre hypotéky do 80% z hodnoty založenej nehnuteľnosti. UniCredit Bank podobne ako iné banky uplatňuje prirážku k úrokovej sadzbe pre hypotéky s financovaním nad 80% z hodnoty zakladanej nehnuteľnosti.

Banka aj naďalej prepláca náklady na znalecký posudok. Podmienkou je financovanie maximálne do výšky 80% z hodnoty nehnuteľnosti. Banka preplatí náklad za znalecký posudok maximálne vo výške 150€ za byt a 210€ za rodinný dom. Pre úvery na výstavbu banka zároveň požaduje, aby bol v znaleckom posudku určená aj budúca hodnota.

UniCredit Bank neúčtuje poplatok za poskytnutie hypotéky v prípade, keď ide o refinancovanie hypotéky z inej banky. Pri ostatných účeloch potom banka účtuje poplatok vo výške 0,9% min. 200 eur a max. 1.000 eur. Poplatky banka rozpočítava do mesačných splátok.

2 Comments

Komentovať

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Predch. článok

Kreditná karta ponúka množstvo výhod, ktoré vás môžu vyjsť draho

Nasl. článok

Tatra banka končí s benefitom preplatenia nákladov pri refinancovaní. ČSOB ho zavádza

Viac z Banky

0 0,00