/

Začala sa mimoriadna schôdza o návrhu na odvolanie R. Sulíka z funkcie

1 min. čítania

Poslanci návrh na na vyslovenie nedôvery ministrovi hospodárstva odôvodnili pasivitou Sulíka pri predkladaní návrhov na zmiernenie vplyvov zdražovania energií a pohonných látok. Výsledkom nečinnosti ministra je podľa nich nekontrolovateľný nárast cien energií a pohonných látok s drastickými dosahmi na životnú úroveň.

Vláda v stredu (15. 6.) odmietla návrh opozičných poslancov na odvolanie Sulíka z funkcie.

„Vláda SR nevidí žiadny relevantný dôvod na vyslovenie nedôvery podpredsedovi vlády a ministrovi hospodárstva Slovenskej republiky Richardovi Sulíkovi a plne ho podporuje vo výkone funkcie,“

uviedol kabinet Eduarda Hegera (OĽANO) v stanovisku k poslaneckému návrhu.

V pléne Národnej rady (NR) SR sa začala diskusia k odvolávaniu ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS). Písomne sa do nej prihlásilo deväť rečníkov. V úvode schôdze prečítal odôvodnenie odvolávania Sulíka líder Smeru-SD Robert Fico. Stanovisko vlády predniesol premiér Eduard Heger (OĽANO), kabinet s návrhom opozície nesúhlasí. O slovo požiadal aj Sulík.

Z písomne prihlásených rečníkov je jeden za poslanecký klub. Rečniť môže podľa rokovacieho poriadku 30 minút. Zvyšní písomne prihlásení môžu hovoriť najviac 20 minút. Poslanci môžu reagovať faktickými poznámkami, jedna môže trvať najviac dve minúty.

Hocikedy môžu požiadať o slovo členovia vlády, premiér, podpredsedovia a predseda NR SR. Predseda vlády a šéf parlamentu môžu rečniť bez obmedzenia, podpredsedovia parlamentu a členovia vlády najviac 20 minút.

„V prípade prerokovania návrhu na vyslovenie nedôvery členovi vlády dĺžka rečníckeho času tohto člena vlády nie je obmedzená,“

píše sa v rokovacom poriadku NR SR.

Po písomne prihlásených poslancoch sa budú môcť zákonodarcovia do diskusie prihlásiť aj ústne.

Komentovať

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Predch. článok

Ako na zabudnuté prihlasovacie údaje do VRP?

Nasl. článok

Príspevok za ubytovanie pre odídencov bude vyšší a poskytovať sa bude do 30. septembra

Viac z Politika

0 0,00