//

Daniari upozorňujú na podvodné maily. Neklikajte na prílohu

1 min. čítania
Podvodníci opäť rozosielajú maily v mene finančnej správy. Finančná správa upozorňuje, že žiadne maily nerozosielala a neodporúča otvárať prílohu mailu.

Finančná správa opäť upozorňuje na podvodníkov, ktorí sa snažia oklamať daňovníkov. Zasielajú im podvodný email, v ktorom ich informujú „o nedostatkoch v daňovom priznaní“.

Vyjadrenie finančnej správy

Finančná správa takéto emaily neodosiela a daňovníkom odporúča, aby na ne nereagovali ani neposkytovali žiadne svoje údaje neznámym adresátom. 

„Finančná správa apeluje na občanov, aby sa nenechali nachytať. Neznámy odosielateľ v mene finančnej správy rozposiela daňovníkom email, v ktorom ich informuje, že v daňovom priznaní, ktoré za nich podal zamestnávateľ, sú nedostatky a nekorektné informácie. Zároveň ich vyzýva k otvoreniu prílohy, v ktorej sa majú nachádzať podrobnosti a návod ako postupovať ďalej. Pod emailom je podpísané „Oddelenie evidencie daní“ a odosielaný je z neznámej adresy noreply@fInancnasprava.sk, pričom nejde v žiadnom prípade o oficiálnu adresu finančnej správy. Tá má svoje platné kontakty zverejnené na svojom portáli,“

uviedla na svojom webe finančná správa.

Finančná správa chce informovať o týchto podvodných praktikách, aby sa občania zbytočne nenaleteli podvodníkom. Finančná správa vyzýva verejnosť, aby na takéto emaily nereagovali, neklikali v žiadnom prípade na priložené linky ani neotvárali prílohy a obrátili sa na políciu. Žiadne takéto emaily finančná správa nerozposiela.

Pridaj komentár

Your email address will not be published.

Predch. článok

Parlament prelomil veto prezidentky. Zákon o podpore rodín skončí na Ústavnom súde

Nasl. článok

Koľko si priplatíte v budúcom roku za plyn? Ročne to bude viac od 22 až do 900 eur

Náš Blog

0 0,00