2 C
Bratislava
ÚvodBankyDo tretice: Tatra banka zvyšuje úroky na hypotékach

Do tretice: Tatra banka zvyšuje úroky na hypotékach

Okrem Tatra banky oznámili zvýšenie úrokových sadzieb ďalšie dve slovenské banky. Od dnes upravila úrokové sadzby slovenská pobočka ČSOB a minulý týždeň úrokové sadzby zvýšila aj Prima banka.

Tatra banka, rovnako ako konkurenčné banky, úrokové sadzby zvyšuje. Najkratší jednoročný fix začína v Tatra banke ešte pod dvomi percentami. Najdlhší fix na desať rokov potom v prípade Tatra banky začína od 3,29%. Nové úrokové sadzby sú platné od 27. júna.

Nové úrokové sadzby platné od 27. júna

  • 1 ročný fix od 1,89% p.a.
  • 2 ročný fix od 2,39% p.a.
  • 3 ročný fix od 2,59% p.a.
  • 5 ročný fix od 2,89% p.a.
  • 7 ročný fix od 3,09% p.a.
  • 10 ročný fix od 3,29% p.a.

Úrokové sadzby však budú rásť zrejme aj v nasledujúcich mesiacoch. Úroky na hypotékach pritom na Slovensku začali rásť na začiatku roka, keď banky reagovali po prvý krát na situáciu na trhu zvyšovaním úrokových sadzieb hypoték. Úrokové sadzby na slovenských hypotékach patrili niekoľko rokov k najnižším v rámci EÚ.

Úrokové sadzby môžu vzrásť aj po avizovanom zvýšení základných úrokových sadzieb zo strany Európskej centrálenje banky. Ta zrejme po viac ako desiatich rokoch po prvý krát zvýši základné úrokové sadzby a to už od júla. Naznačil to nedávno guvernér NBS Peter Kažimír. Komerčné banky potom zrejme rovnako smerom na hor upravia úroky na hypotékach.

- Inzercia -

posledné články

vývoj akcií a kurzov mien

mohlo by vás zaujímať

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu
Captcha verification failed!
Používateľské skóre captcha zlyhalo. prosím kontaktuj nás!

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.