///

Boris Johnson skončil. Dnes má oznámiť rezignáciu

1 min. čítania
Britský premiér Boris Johnson ešte dnes oznámi rezignáciu. Informoval o tom jeden z reportérov BBC na sociálnej sieti Twitter. Johnsonovi zlomili väzy kauzy z lockdownu aj menovanie sexuálneho predátora do viacerých verejných funkcií.

Britskému premiérovi zlomili väzy prevalené kauzy z čias lockdownu aj menovanie sexuálneho predátora do viacerých politických funkcií. Johnsonovi sa postupne rozpadá vládny kabinet a na odchod premiéra vyzval aj pred dvomi dňami menovaný minister financií Nadhim Zahawi.

V posledných mesiacoch sa prevalilo viacero porušení protipandemických opatrení, keď sa v sídle britského premiéra na Downing Street 10 konali bujaré večierky a to napriek lockdownu. Niektorých večierkov sa pritom mal zúčastniť aj samotný premiér Boris Johnson.

Poslednou kvapkou bola potom nedávno prevalená kauza, keď mal premiér Boris Johnson vedieť o sexuálnom obťažovaní jedného z členov jeho strany, ktorý navyše v rokoch 2019 až 2022 zastával viaceré funkcie.

Johnson mal o problémoch sexuálneho predátora Chrisa Pinchera vedieť a napriek tomu nič neurobil a navyše Pincher zastával viaceré funkcie. Pincher sa priznal, že opitý sexuálne obťažoval dvoch mužov v súkromnom klube, ktorý je v Londýne a je určený len pre členov Konzervatívnej strany.

Boris Johnson čelí posledných niekoľko týždňov intenzívnemu tlaku na odchod. Podľa reportéra BBC Chrisa Masona by mal Johnson oznámiť rezignáciu ešte dnes. Na poste premiéra však ostane možno aj niekoľko mesiacov pokým si jeho Konzervatívna strana nezvolí nového lídra.

Komentovať

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Predch. článok

Od 1. júla sa zvýšila suma životného minima

Nasl. článok

Volvo pri Košiciach postaví tretí európsky závod

Viac z Politika

0 0,00