//

Rekordné tržby aj v júni tohto roka

1 min. čítania

Systém e-kasa má za sebou ďalší rekordný mesiac. Potvrdzujú to štatistiky zverejnené na OpenData portáli, na ktorom sú prehľadne zverejnené viaceré zaujímavé údaje, ktoré má finančná správa k dispozícii.

V júni tohto roka tržby medziročne vzrástli o 11,9 % a dosiahli úroveň 2,92 miliardy eur. Zaevidovaných bolo 163,9 milióna pokladničných dokladov pri medziročnom náraste o 5,1 %.

V porovnaní s májovými hodnotami medziročný rast spomalil (o 4,8 percentuálneho bodu) a vyššie tržby v júni možno do veľkej miery pripísať rastu cien.

Z vybraných sektorov sa po silnom máji naďalej darí ubytovacím a stravovacím službám, keď finančná správa eviduje celkový medziročný nárast tržieb za mesiac jún o 29,3 %. Vzhľadom k vysokým cenám pohonných látok sú rovnako vysoké aj tržby čerpacích staníc, a to s medziročným rastom o 30 %.

Finančná správa zároveň upozorňuje, že aj v letných mesiacoch pokračuje v kontrolnej činnosti zameranej na evidenciu tržieb. Okrem bežne kontrolovaných prevádzok sa zameria aj na sezónne prevádzky a letné festivaly.

Komentovať

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Predch. článok

Povalí Sulík ďalšiu vládu? SaS vypovedala koaličnú zmluvu

Nasl. článok

Vodiči pozor: Od septembra sa skončí predlžovanie platnosti technickej a emisnej kontroly

Viac z Financie

0 0,00