///

Vodiči pozor: Od septembra sa skončí predlžovanie platnosti technickej a emisnej kontroly

1 min. čítania

Pandemické predlžovanie platnosti technickej a emisnej kontroly o tri mesiace sa skončí k 31. augustu 2022. Parlament totiž schválil novelu zákona o prevádzke vozidiel v cestnej premávke.

V praxi to bude vyzerať tak, že ak sa niekomu skončí platnosť technickej a emisnej kontroly do 31. augusta 2022, predĺženie o tri mesiace platí. Avšak, ak sa platnosť technickej a emisnej kontroly skončí 1. septembra 2022 alebo neskôr, predĺženie už neplatí.

„V aktuálnej dovolenkovej sezóne by som chcel upozorniť vodičov, že predĺženie platnosti týchto kontrol o tri mesiace platí len na Slovensku. V zahraničí im môže hroziť vysoká pokuta,“

zdôraznil minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal.

Rezort dopravy odporúča absolvovanie technickej a emisnej kontroly neodkladať. Stanice technickej kontroly fungujú bez akýchkoľvek obmedzení a vodičom nič nebráni ich navštíviť ihneď po skončení platnosti.

Za neabsolvovanie technickej a emisnej kontroly hrozia mastné pokuty. Vodiči, ktorým končí technická alebo emisná kontrola v najbližších mesiacoch by nemali jej absolvovanie odkladať. Môže byť totiž problém aj pre letné dovolenky získať termín na vykonanie technickej alebo emisnej kontroly.

Okresný úrad môže za neabsolvovanie technickej a emisnej kontroly udeliť pokutu až 165 eur. Aby ste na absolvovanie emisnej a technickej kontroly nezabudli, môžete si nastaviť mailovú notifikáciu, ktorá vás upozorní na blížiaci sa koniec platnosti emisnej alebo technickej kontroly.  

Komentovať

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Predch. článok

Rekordné tržby aj v júni tohto roka

Nasl. článok

Zahraničný obchod v pluse. Pomohol vývoz automobilov

Viac z COVID-19

0 0,00