//

Heger verí, že SaS v koalícii ostane, nie je podľa neho čas povaliť vládu

1 min. čítania

Premiér Eduard Heger (OĽANO) verí, že SaS ostane v koalícii. Aktuálne podľa neho nie je čas na povalenie vlády.

„Slovensko zažíva najťažšie časy vo svojej histórii. Teraz nie je čas na povalenie vlády. Verím, že kolegovia zo SaS sa rozhodnú zostať s nami,“

vyhlásil predseda vlády po stredajšom rokovaní kabinetu.

SaS v stredu na mimoriadnej republikovej rade hovorila o ďalšom postupe v súvislosti so situáciou v koalícii. Strana SaS neskôr po rokovaní republikovej rady oznámila, že s okamžitou platnosťou vypovedá koaličnú zmluvu a žiada odchod ministra financií Igora Matoviča z vlády.

Predsedníctvo hnutia OĽANO už odmietlo prípadnú požiadavku na odchod Igora Matoviča (OĽANO) z vlády. Apelovalo na liberálov, aby sa vrátili k rokovaniam. Predčasné voľby odmieta.

Spor v koalícii sa opäť vyostril po tom, ako poslanci Národnej rady (NR) SR prelomili veto prezidentky Zuzany Čaputovej pri tzv. protiinflačnom balíku z dielne ministra financií a lídra OĽANO Igora Matoviča. SaS a Matovič sa následne obviňovali zo spolupráce s opozíciou a fašistami.

SaS opäť pre Matovičove útoky odmietla chodiť na koaličné rady, OĽANO obvinilo liberálov z rozbíjania vlády. SaS si vzala čas na premyslenie, čo ďalej. Pripustila vtedy aj odchod z koalície, hoci tvrdí, že má vôľu v kabinete pokračovať. Matovič ju vyzval na uzmierenie. Podmienky zotrvania v koalícii by mal Richard Sulík poslať Hegerovi tento týždeň.

Komentovať

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Predch. článok

UniCredit Bank zvyšuje úroky na hypotékach

Nasl. článok

Medziročne po troch mesiacoch priemysel vzrástol

Viac z Politika

0 0,00