///

Bielorusko je podľa Moody’s v platobnej neschopnosti

1 min. čítania

Bielorusko nesplatilo dlh vo výške takmer 23 miliónov dolárov. Išlo o desaťročné dlhopisy v menej euro. Bielorusko sa rozhodlo dlh splatiť v domácej mene, čo ale zmluva neumožňuje.

Bielorusko sa teda podľa ratingovej agentúry Moody‘s Investors Service ocitlo v platobnej neschopnosti. Bielorusko podľa agentúry Moody‘s neuhradilo splatné záväzky ani v ochrannej lehote, čím sa krajina ocitla v platobnej neschopnosti.

Bielorusko je hlavným spojencom Ruska v ťažení proti Ukrajine. Podobne sa v platobnej neschopnosti ocitlo aj Rusko, ktoré nebolo schopné zaplatiť splátku dlhu zahraničným veriteľom.

Bielorusko sa rozhodlo za dlh zaplatiť v bieloruskej mene, ale platbu nedostalo zahraniční veritelia. Ochranné lehota na splatenie dlhopisov uplynula 13. júla. Už skorej krajine zhoršila rating agentúra Fitch. Tá Bielorusku znížila rating na stupeň C, čo prakticky znamená, že Fitch rovnako krajinu označila za neschopnú splácať svoje dlhy.

1 Comment

Komentovať

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Predch. článok

Inflácia v USA je najvyššia za posledných 40 rokov

Nasl. článok

O platoch zdravotníkov budú rokovať až v auguste

Viac z Financie

0 0,00