//

O platoch zdravotníkov budú rokovať až v auguste

1 min. čítania

Na zdravotníkov sa pri dohadovaní navýšenia platov nemyslelo. Premiér Eduard Heger spolu s ministrom financií Igorom Matovičom tento týždeň oznámili zvýšenie platov v štátnej správe. Učiteľom v budúcom roku platy porastú o 22% a ostatným štátnym zamestnancom o 17%.

Toto navýšenie platov sa však netýka zdravotníkov. O navýšení platov zdravotníkov mali rokovať minister financií Igor Matovič a premiér Eduard Heger ešte tento týždeň. Rokovania sa však odkladajú až na august. Podľa tvrdenia Úradu vlády sa tak malo stať po vzájomnej dohode s odborármi. Tohto týždňové rokovania zatiaľ teda výsledok nepriniesli.

„Na zvýšení platov zdravotníkov sa ešte nedohodli, rokovania o nich budú pokračovať 9. augusta. Po štvrtkovom stretnutí s Lekárskym odborovým združením a Odborovým združením sestier a pôrodných asistentiek to povedal premiér Eduard Heger (OĽANO),“

uviedol dnes Úrad vlády.

Mnohé nemocnice sú pritom pre chýbajúci personál paralyzované a lekári už dlhšiu dobu hrozia hromadnými výpoveďami. Ministerstvo zdravotníctva pritom už dávnejšie informovalo, že existuje dohoda o navýšení platov s odborármi. Žiadnu dohodu však zatiaľ ministerstvo neukázalo.

Komentovať

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Predch. článok

Bielorusko je podľa Moody’s v platobnej neschopnosti

Nasl. článok

Prezidentka sa v súvislosti s balíčkom opatrení obrátila na Ústavný súd

Viac z Financie

0 0,00