//

Twitter zažaloval Muska. Chce ho donútiť prevzatie

1 min. čítania

Twitter tento týždeň oznámil, že v americkom štáte Delaware podal žalobu na excentrického miliardára Elona Muska. Muska chce týmto krokom Twitter donútiť, aby dokončil prevzatie sociálnej siete Twitter za 44 miliárd dolárov.

Musk v závere apríla oznámil, že za 44 miliárd odkúpi sociálnu sieť Twitter. Musk chcel časť potrebnej sumy na prevzatie Twitteru získať predajom časti akcií automobilky Tesla. Lenže hodnota akcií automobilky poklesla a Muskovi stroskotali jeho plány na financovanie.

Jedinou cestou ako z problémov von bolo teda obviniť Twitter z toho, že nespolupracuje. Musk začal tvrdiť, že Twitter mu neodovzdal údaje o počte falošných účtov na sociálnej sieti. Dokonca sa z obľúbenej platformy stiahol a chvíľu na sociálnej sieti odmlčal.

Samotný Twitter odhaduje, že na sieti je približne 5% účtov falošných. Lenže Musk tvrdil, že na sociálnej sieti Twitter je minimálne 20% účtov falošných. Pokiaľ by to bola pravda, tak by hodnota Twitteru bola výrazne nižšia ako 44 miliárd USD, ktoré mal Musk za sociálnu sieť zaplatiť.

Twitter sa teraz snaží Muska donútiť, aby celú transakciu v hodnote 44 miliárd dolárov dokončil. Ak by súd rozhodol v prospech sociálnej siete, tak by išlo o prelomové rozhodnutie. A zároveň by to bola výstraha do budúcna pre ostatných investorov, aby si akýkoľvek nákup dopredu dostatočne premysleli.

Pravdepodobnejšie však je, že Musk nakoniec zaplatí zmluvnú pokutu vo výške jednej miliardy dolárov. K tomu sa Musk zaviazal v zmluve. Prevzatie Twitteru Muskom by však pre platformu mohlo byť katastrofou.

Musk totiž viac krát povedal, že ak transakciu dokončí, tak uvoľní pravidlá siete. Voľnejšie pravidlá by znamenali, že sociálnu sieť Twitter by sa presunuli problematické skupiny užívateľov. Tí by na platforme mohli šíriť klamstvá bez obavy zo zablokovania. Uvoľnené ruky pre užívateľov by navyše mohli byť v rozpore z pravidlami jednotlivých štátov.

Najmä v Európskej únii sa pracuje na novej legislatíve, ktorá má sprísniť fungovanie Twitteru a ďalších sociálnych sietí. Prevádzkovateľ bude zodpovedný za mazanie škodlivého obsahu a za nedodržanie pravidiel budú hroziť vysoké pokuty.

Komentovať

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Predch. článok

Letný špeciál: Ako na telefonovanie a surfovanie na dovolenke?

Nasl. článok

Anketa: Ako využívate váš mobil na dovolenke v zahraničí?

Viac z Biznis

0 0,00