/

Čaká nás horúci týždeň. Budú padať teplotné rekordy?

3 min. čítania
Slovensko tento týždeň potrápia horúčavy. Teplota sa niektoré dni priblíži až k štyridsiatke. Celý týždeň bude extrémne horúci a mierna úľava zrejme príde až v budúcom týždni.

Nadchádzajúcu noc bude na väčšine územia Slovenska jasno až polojasno. Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 9 až do 14 °C. Chladnejšie bude v údoliach, kde sa bude teplota miestami pohybovať len okolo 7 °C.

V noci bude na väčšine územia Slovenska bezvetrie alebo bude fúkať len slabý vietor.

Horúci utorok

Počas utorka bude na väčšine územia Slovenska jasno až polojasno. Bude extrémne teplo a Slovenský hydrometeorologický ústav vydal aj výstrahy pred vysokými teplotami.

Najvyššia denná teplota sa bude v utorok pohybovať od 29 až do 34 °C. O niečo chladnejšie bude na Orave a pod Tatrami, kde sa bude teplota počas dňa pohybovať okolo 27 °C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 18 °C. Aj počas dňa bude fúkať prevažne slabý vietor.

Horúce počasie nás bude trápiť celý tento týždeň a úľava zrejme príde až v budúcom týždni. Pri takto vysokých teplotách by ste sa mali vyhýbať pobytu na Slnku a to najmä počas obeda a po obede. Hygienici tiež odporúčajú piť dostatok nesladených tekutín a pozor by ste si mali dávať aj na rozumné nastavenie klimatizácie.

V stredu až 37 stupňov

Aj v stredu bude na väčšine územia Slovenska jasno alebo bude len malá oblačnosť. V stredu bude extrémne teplo. Horúčavy v stredu potrápia väčšinu Slovenska.

Najnižšia nočná teplota sa bude v stredu pohybovať od 13 až do 18 °C. Chladnejšie bude v údoliach, kde sa v noci bude teplota miestami pohybovať okolo 11 °C.

SHMÚ varuje v stredu pred extrémne vysokými teplotami na takmer celom Slovensku. Chladnejšie bude len na severe Slovenska. (zdroj: SHMÚ)

Najvyššia denná teplota sa potom v stredu bude pohybovať od 32 až do 37 °C. O pár stupňov chladnejšie bude na Orave a pod Tatrami, kde sa bude teplota pohybovať okolo 30 °C. V stredu bude fúkať prevažne slabý vietor.

Vo štvrtok ešte teplejšie

Vo štvrtok bude jasno alebo malá a cez deň prechodne zväčšená oblačnosť. Neskôr sa môžu ojedinele objaviť prehánky alebo búrky. Vo štvrtok bude mimoriadne teplo.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 15 až do tropických 20 °C. Chladnejšie bude v údoliach, kde sa nočná teplota bude miestami pohybovať okolo 13 °C.

Ako zvládate horúce počasie?

Najvyššia denná teplota sa bude vo štvrtok pohybovať od 33 až do extrémnych 38 °C. O niečo chladnejšie potom vo štvrtok bude na Kysuciach, Orave a pod Tatrami, kde sa bude miestami teplota pohybovať okolo 31 °C.

Vo štvrtok bude fúkať slabý a na západe neskôr západný vietor o rýchlosti do 20 km/h, ktorý môže pri búrkach prechodne zosilnieť.

V piatok potrápia búrky

Aj v v závere pracovného týždňa bude jasno alebo malá. Miestami môže byť prechodne zväčšená oblačnosť a ojedinele sa objavia prehánky alebo búrky a najmä na severe.

Ani v piatok nás neopustia horúčavy a bude veľmi teplo. Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 16 až do 21 °C. V údoliach bude potom okolo 14 °C. Najvyššia denná teplota sa v piatok bude pohybovať od 30 až do 35 °C. Na severe sa potom v piatok bude teplota pohybovať od 25 až do 30 °C.

Extrémne horúci víkend

V sobotu potom bude jasno až polooblačno. Prechodne môže byť oblačno a ojedinele sa objavia prehánky alebo búrky. V sobotu bude veľmi teplo. Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 15 až do 21 °C. Najvyššia denná teplota sa potom bude v sobotu pohybovať od 30 až do 36.

V nedeľu bude malá a miestami prechodne zväčšená oblačnosť. Ojedinele sa v závere týždňa objavia prehánky alebo búrky. Aj v nedeľu bude teplo. Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 15 až do 21 °C. Najvyššia denná teplota bude potom v nedeľu od 29 až do 35 °C.

2 Comments

Komentovať

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Predch. článok

Sociálna poisťovňa zjednodušuje výplatu dávok na účet. Nemusíte byť jeho majiteľom

Nasl. článok

Diskusia: Ako zvládnuť horúčavy?

Viac z Správy

0 0,00