/

Pri obci Sása zrazilo auto štyroch hasičov. Dvaja zomreli

1 min. čítania

K obrovskej tragédii dnes večer prišlo pri obci Sása v okrese Zvolen, kde vodič zrazil hneď štyroch cyklistov. Išlo pritom o hasičov, ktorí sa v rámci svojho osobného voľna boli previesť na bicykli.

„Pred malou chvíľou sa vrátil záchranársky vrtuľník z Banskej Bystrice zo záchrannej akcie neďaleko obce Sása, kde došlo k zrážke dvoch cyklistov s osobným vozidlom. Žiaľ, jeden z nich utrpel zranenia, ktoré boli nezlučiteľné so životom a na mieste im podľahol. U druhého cyklistu bola pozemnými a následne aj leteckými záchranármi zahájená kardiopulmonálna resuscitácia. Žiaľ, aj napriek maximálnemu úsiliu záchranárov sa druhému cyklistovi nepodarilo obnoviť základné životné funkcie a svojim rozsiahlym zraneniam napokon tiež podľahol,“

uviedla na Facebooku Vrtuľníková záchranná zdravotná služba.

To, že išlo o hasičov potvrdil na Facebooku aj minister vnútra Roman Mikulec. Čo presne sa pri nehode stalo zatiaľ nie je známe. Podľa portálu tvnoviny.sk sú zvyšní dvaja hasiči bez zranení.

„K nehode došlo na základe zrážky osobného vozidla so štyrmi cyklistami, všetci boli príslušníci HaZZ, ktorí sa v čase osobného voľna boli previezť na bicykloch. Jeden z nich prišiel o život okamžite, druhého sa záchranári s vážnymi zraneniami pokúšali zachrániť na mieste nehody, žiaľ, nepodarilo sa,“

uviedol na Facebooku Roman Mikulec.

Komentovať

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Predch. článok

Diskusia: Ako zvládnuť horúčavy?

Nasl. článok

Agentúra Fitch znížila rating Bieloruska v cudzej mene

Viac z Správy

0 0,00