Anketa: Akú fixáciu úrokovej sadzby máte na hypotéke?

1 min. čítania

Banky v posledných mesiacoch neustále zvyšovali úrokové sadzby na hypotékach. Pri dlhších fixáciách na desať a viac rokov potom už nie je výnimkou ani sadzba vyššia ako tri percentá, či dokonca ako štyri percentá.

Ktoré banky v poslednej dobe menili úrokové sadzby?

Viete, že mnohé banky umožňujú meniť úrokovú sadzbu na hypotéke aj mimo fixácie? Sadzby budú zrejme rásť aj v nasledujúcich mesiacoch a prvé zvýšenie úrokov po viac ako desiatich rokoch zvažuje aj Európska centrálna banka. Znamenalo by to ďalší rast úrokov na hypotékach aj úveroch pre firmy.

Akú fixáciu úrokovej sadzby máte teraz na vašej hypotéke? Spoliehate sa skôr na kratšie fixácie alebo volíte radšej fixáciu na dlhšie obdobie? Zvažuje predčasné splatenie hypotéky alebo zmenu úrokovej sadzby vašej hypotéky?

Na ako dlho máte fixovanú úrokovú sadzbu na vašej hypotéke?

3 Comments

  1. Jednoznačne 20 ročnú 🙂 navyše v čase keď bola len tesne nad jedným percentom 🙂 Inú by som ani nevolili. Nemusím 20 rokov myslieť na hypotéku, nemusím myslieť na zvýšenú splátku. Navyše sa vždy dajú robiť mimoriadne splátky…

    • 20 už je podľa mňa až moc, ale desať je ideálna. Mne sa podarilo refinancovať ešte minulý rok takže skvelá sadzba na 10 rokov 🙂

Komentovať

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Viac z Diskusia

0 0,00