//

Finančná správa: Firmy odviedli na daniach viac

1 min. čítania

Najviac sa vlani darilo priemyselným spoločnostiam, veľkoobchodu, maloobchodu, finančným či poisťovacím firmám. Finančná správa očakáva ešte nárast dane z príjmov právnických osôb.

Z daňových priznaní k dani z príjmov právnických osôb (DPPO) podaných k 30. júnu 2022 vyplýva, že firmy priznali za zdaňovacie obdobie roku 2021 celkovú daň vo výške 3,2 miliardy eur.

V porovnaní s rokmi 2019 aj 2020 to predstavuje nominálny nárast o takmer pol miliardy eur, čiže 18,2 %. V minulom roku sa najviac darilo firmám v priemyselnej výrobe a v maloobchode či veľkoobchode.

Vyjadrenie finančnej správy

Finančná správa eviduje nominálny medziročný rast v sume 186 miliónov eur (35 %) v odvetí priemysel a 108 miliónov eur (22,5 %) vo veľkoobchode a maloobchode.

Výrazne vyššiu daň medziročne priznali aj spoločnosti z finančného sektora, podnikajúce v oblasti nehnuteľností či odborných činností. Uvedené čísla však nie sú konečné. Finančná správa očakáva ďalší nárast priznanej DPPO vzhľadom k tomu, že viaceré (aj veľké) daňové subjekty s príjmami zo zahraničia majú termín podania daňového priznania k dani z príjmov do konca septembra 2022.

Medziročný nominálny rast priznanej DPPO 2021 v porovnaní s rokom 2020 vo vybraných odvetviach (mil. eur):

Komentovať

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Predch. článok

Anketa: Akú fixáciu úrokovej sadzby máte na hypotéke?

Nasl. článok

Ukrajina žiada dvojročný odklad splácania dlhopisov

Viac z Financie

0 0,00