-1.1 C
Bratislava
ÚvodSporenie a investovanieZistite čo viete o investovaní a vyhrajte nákupnú poukážku v hodnote 50...

Zistite čo viete o investovaní a vyhrajte nákupnú poukážku v hodnote 50 eur

Ceny potravín sú teraz extrémne vysoko a rovnako ceny energií, ale ceny akcií sú zasa extrémne nízko. Akciové trhy sa prepadli a na nákup fondov, ale aj akcií je teraz vhodná doba.

Samozrejme nikto vám nevie zaručiť, že príde hneď po nákupe akcií k obratu smerom nahor. Žiadna kríza však netrvá večne a každá kríza má raz svoj koniec.

Odporúčame: Nebojte sa investovania do fondov. V čase krízy je vhodné s investovaním začať

Práve investovanie do fondov alebo nákup akcií dokáže ochrániť (alebo aspoň čiastočne ochrániť) naše peniaze pred vysokou až dvojcifernou infláciou. Minulý mesiac na Slovensku dosiahla inflácia viac ako 13 percent. Hodnota našich peňazí sa teda rýchlo prepadá.

- Inzercia -

Mať uložené peniaze na bežnom účte, sporiacom účte alebo terminovanom vklade znamená, že naše peniaze strácajú na hodnote. Žiadny terminovaný vklad alebo sporiaci účet totiž nemá úrok ani blížiaci sa k niekoľkým percentám. Peniaze sa teda na nich skôr znehodnocujú.

Slováci sa investovania boja. Jedným z dôvodov je aj neznalosť a obava, že pri investovaní prídu o peniaze. Ako však na tom Slováci s vedomosťami o investovaní vlastne sú?

Môžete sa otestovať v našom kvíze a navyše môžete vyhrať. V kvíze je 12 otázok a každá má vždy len jednu správnu odpoveď. Na odpovedanie všetkých otázok v kvíze máte maximálne 10 minút.

Účasť v kvíze nebude len tak, ak sa kvízu zúčastníte, tak vás zaradíme do losovania o jednu z troch nákupných poukážok v hodnote 50 eur na alza.sk. Na účasť v kvíze máte čas do 31.08.2022. Vyhodnotenie celého kvízu aj s výhercami poukážok potom zverejníme v septembri.

V kvíze sa môžete zúčastniť len raz a účasť v kvíze sa riadi štatútomvšeobecnými podmienkami pre súťaže.

- Inzercia -

posledné články

vývoj akcií a kurzov mien

mohlo by vás zaujímať

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu
Captcha verification failed!
Používateľské skóre captcha zlyhalo. prosím kontaktuj nás!

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.