//

Tesle sa darilo. Zbavila sa väčšiny bitcoinov

1 min. čítania

Výsledky prevažne prevyšujú odhady analytikov. Výsledky automobilky Tesla, tak odrážajú ozdravenie produkcie vďaka vyriešeniu problémov v dodávateľskom reťazci. Tesle pomohol aj koniec lockdownov v Číne, kde má spoločnosť výrobný závod s 2.000 zamestnancami.

Výnosy automobilky Tesla dosiahli 16,9 mld. USD a takmer presne kopírujú analytický odhad. Výnosy automobilky medziročne rastú tak o 42 %.

Tesla, Inc.
TSLA
240,28 €
-1.11%
Marketcap
752,90 B
Volume
68.774.605,68 €
Shares
3.133.469.952
Range
237,49 € - 246,78 €
52 Week Range
208,72 € - 418,23 €

Tesla uviedla, že takýto výsledok sa jej podarilo dosiahnuť vďaka rastu predajov vozidiel, zvýšením priemernej ceny produktov a rastom ostatných súčastí biznisu.

Rast zisku

Výnosy z predaja tzv. regulatórnych kreditov za predaj bezemisných vozidiel medzikvartálne klesol zo 679 mil. USD na takmer polovicu a dosiahol výšku 344 mil. USD.

Prevádzkový zisk automobilky Tesla v druhom štvrťroku vzrástol na 2,5 mld. USD a prevádzková marža bola na úrovni 14,6%.

Tesla podobne ako ďalšie firmy zápasia so zvyšujúcimi sa cenami, ktoré sa negatívne podpísali pod ziskovosť firmy. Na ziskovosť spoločnosti mal negatívny dosah aj lockdown v Šanghaji a tiež negatívny vývoj menových párov a ceny Bitcoinu.

Tesla ďalej uvádza, že sa zbavila približne 75 % svojej pozície v Bitcoine. Konverziou tak posilnila svoju účtovnú súvahu o hotovosť v hodnote 936 mil. USD.

Rast produkcie

Spoločnosť doplnila, že tempo výroby v Austine a v Berlíne bude ovplyvnené úspešným predstavením nových modelov. Ďalej pokračuje vo vývoji vozidla Cybertruck, ktorého výroba je naplánovaná po uvedení do výroby modelu Y v Texase.

V máji CEO Tesly Elon Musk odhadoval, že spoločnosť zvládne za tento rok vyrobiť viac ako 1,5 milióna áut. Počas prvého polroka sa Tesle podarilo vyrobiť okolo 564 tis. áut. Spoločnosť potvrdila svoj výhľad v niekoľkoročnom horizonte každoročne zvyšovať produkciu v priemere o 50 %.

Komentovať

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Predch. článok

Ukrajinská centrálna banka devalvovala hrivnu

Nasl. článok

ECB prekvapila: Úroky dvihla viac ako sa čakalo

Viac z Biznis

0 0,00