//

Európska komisia uhradí náklady s vydávaním COVID certifikátov

1 min. čítania

Minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský podpísal Zmluvu o grante pre viacerých príjemcov. Na základe nej budú Slovenskej republike pridelené finančné prostriedky vo výške 1 milión eur.

Pre zabezpečenie vydávania Digitálnych COVID preukazov EÚ vznikli členským krajinám náklady, ktoré im uhradí Európska komisia. Peniaze dostanú členské štáty, teda aj Slovensko, v rámci nástroja núdzovej pomoci Európskej únie – Emergency Support Instrument.

Ministerstvo zdravotníctva prebralo rolu koordinátora predmetného projektu, v ktorom riadi projektové konzorcium a vyjednáva s Európskou komisiou potrebné úkony v súvislosti s poskytnutím grantu.

Spolu s rezortom zdravotníctva sa do projektu SK-EU DCC zapojilo Ministerstvo vnútra SR, Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR, Národné centrum zdravotníckych informácií a Úrad verejného zdravotníctva SR.

Digitálny COVID preukaz EÚ slúži ako dôkaz toho, že daná osoba bola očkovaná proti ochoreniu COVID-19, absolvovala test s negatívnym výsledkom alebo chorobu prekonala.

Doklady začali platiť 1. júla 2021. O vydanie preukazu je možné požiadať elektronicky prostredníctvom webovej stránky NCZI.  Preukazom je možné preukázať sa u nás i v zahraničí.

Komentovať

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Predch. článok

Snap v druhom kvartáli vykázal horšie čísla

Nasl. článok

NASES: Presťahovaním datacentra štát zvyšuje bezpečnosť štátnych IT systémov

Viac z COVID-19

0 0,00