//

V Turecku a Grécku rastie počet nových prípadov ochorenia COVID-19

1 min. čítania

Turecko navyše sprísňuje podmienky a v prípade pozitívneho testu vyžaduje 7-dňovú karanténu. Pred cestou do zahraničia by ste teda mali mať uzatvorené cestovné poistenie a v poisťovni by ste si mali overiť, či vaše poistenie kryje aj karanténu v prípade ochorenia COVID-19.

„Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Ankare upozorňuje na vysoký rast počtu ochorení COVID-19 v Turecku (týždenne viac ako 226 500 nových prípadov, údaj za sledované obdobie 11.-17.7.2022). Boli zaregistrované aj  viaceré prípady nakazenia turistov zo Slovenska. Tí, ktorých výsledky testov sú pozitívne, sa musia v Turecku podrobiť 7-dňovej karanténe a až následne je im umožnené odcestovať z krajiny,“

upozorňuje slovenský rezort diplomacie.

Počty nových prípadov však rýchlo rastú okrem Turecka aj v Grécku. Aj Grécko zaznamenáva dvedesiatkytisíc prípadov ochorenia COVID-19 denne. Grécko však zatiaľ opatrenia nesprísňuje, nie je však vylúčené, že Grécko by mohlo pristúpiť aj k sprísneniu opatrení.

„So zvýšeným pohybom osôb počas dovolenkovej sezóny a uvoľnenými opatreniami, počet infikovaných osôb na COVID-19 má v Grécku stúpajúci trend. Priemerne je v krajine denne zaznamenaných viac ako 20.000 pozitívnych prípadov. Počet aktívnych prípadov na celoštátnej úrovni sa v súčasnosti odhaduje až na cca 400.000. Slovenské veľvyslanectvo v Aténach odporúča preventívne nosiť masku na tvár pri pohybe vo väčšej skupine ľudí a v dave. V platnosti zostáva povinná maska na tvár v nemocniciach, domovoch dôchodcov, v mestskej hromadnej doprave bez miestenky, vo vnútorných priestoroch lodí a v taxíkoch,“

upozorňuje rezort zahraničných vecí.

Komentovať

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Predch. článok

V Sabinove vyrastie nový priemyselný park

Nasl. článok

AT&T: Stúpa počet neplatiacich zákazníkov

Viac z COVID-19

0 0,00