15 C
Bratislava
DomovBiznisPhilips Electronics skončil za 2. štvrťrok v strate

Philips Electronics skončil za 2. štvrťrok v strate

Holandskej spoločnosť Philips Electronics sa v druhom kvartáli tohto roka nedarilo. Firma na základe výsledkov, ktoré zverejnila dnes, skončila v strate 22 miliónov eur. V rovnakom období minulého roka pritom Philips Electronics zaznamenali čistý zisk na úrovni 150 miliónov eur.

Upravený zisk pred úrokmi, odpismi, daňami a amortizáciou (EBITA) dosiahol 216 miliónov eur, čo je výrazne menej ako v rovnakom období pred rokom. Minulý rok v druhom kvartáli dosiahla firma Philips Electronics 532 miliónov eur. Analytici počítali s poklesom na 324 miliónov eur.

Tržby za druhý kvartál tohto roka klesli na 4,18 miliardy eur. V rovnakom období pred rokom dosiahla firma Philips Electronics tržby 4,23 miliardy eur. Môžu za to hlavne problémy s dodávkami komponentov a tiež lockdown v Číne pre ochorenie COVID-19.

O spoločnosti Philips Electronics

Philips Electronics N.V., známa ako Philips je jedna z najväčších elektrotechnických spoločností na svete. Spoločnosť vznikla v Holandsku a tu má v súčasnosti aj svoje ústredie. Philips je rozdelený do viacerých sub-divízií: Philips Consumer Electronics, Philips Lighting, Philips Medical Systems a Philips Domestic Appliances and Personal Care. Philips je hlavným sponzorom futbalového klubu PSV Eindhoven. (zdroj: Wikipedia)

[mstock id=“100033665″]

- Inzercia -

Posledné články

Vývoj akcií a kurzov mien

[mstock id="100033262"]

Mohlo by vás zaujímať

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu
Captcha verification failed!
Používateľské skóre captcha zlyhalo. prosím kontaktuj nás!

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.