//

Ryanair dosiahol zisk po troch rokoch

1 min. čítania

Írsky nízkonákladový letecký dopravca Ryanair dnes oznámil výsledky za prvý obchodný kvartál tohto roka, ktorý začal 1. apríla tohto roka. Za tento štvrťrok firma vykázala čistý zisk po zdanení na úrovni 170 miliónov eur. V rovnakom období pred rokom pritom firma vykázala stratu 273 miliónov eur.

Ryanair pritom nevykázal zisk od roku 2019, keď firma v rovnakom období vykázala zisk 243 miliónov eur. Aj napriek uvoľneniu pandemických opatrení sa teda dopravcovi nepodarilo dosiahnuť predpandemické čísla. Navyše pre zhoršujúcu sa situáciu vo viacerých krajinách môže opäť prísť k utlmeniu leteckej dopravy.

„Aj keď naďalej dúfame, že vysoká zaočkovanosť v Európe umožní plné zotavenie leteckej dopravy a cestovného ruchu, nemôžeme ignorovať riziko nových variantov COVID-19 v jesennom období,“

uviedol šéf spoločnosti Michael O’Leary.

Spoločnosť však upozorňuje, že problémom môže byť aj vypätá situácia na mnohých letiskách. Mnohé letiská pre chýbajúci personál musia obmedzovať počet odletov a príletov.

Ryanair Holdings plc
RYAAY
59,36 €
-3.81%
Marketcap
14,02 B
Volume
752.779,00 €
Shares
227.119.008
Range
58,66 € - 60,68 €
52 Week Range
58,66 € - 131,08 €

Ryanair ohrozujú aj stávky pilotov a palubného personálu. Firma totiž dlho odmietala preťaženým pilotom a palubnému personálu zvýšiť platy. Rokovania s odbormi sa v niektorých krajinách chýlia k záveru a firma sa s pilotmi dohodla na zvýšení platov.

Komentovať

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Predch. článok

Agentúra Fitch znížila úverový rating Ukrajiny

Nasl. článok

Dedoles mieri do reštrukturalizácie. Súd ju dnes povolil

Viac z Biznis

0 0,00