//

Ďalší chaos na letiskách. Lufthansa zruší viac ako tisíc letov

1 min. čítania

Nemecká letecká spoločnosť Lufthansa zruší v nasledujúcich dňoch viac ako tisíc letov z letísk vo Frankfurte nad Mohanom a v Mníchove. Dôvodom zrušenia letov je stávka pozemného personálu, ktorých odborový zväz požaduje zvýšenie platov o 9,5%.

Najviac letov zruší letecká spoločnosť Lufthansa z Frankfurtu nad Mohanom, kde spoločnosť zruší 678 letov. Ďalších 345 letov potom Lufthansa zruší z Mníchova.

Prvé lety spoločnosť ruší už dnes. Najviac letov zruší Lufthansa v stredu, ale lety plánuje spoločnosť obmedziť aj vo štvrtok a v piatok. Podľa odhadov, sa stávka dotkne viac ako 130-tisíc pasažierov.

O spoločnosti Lufthansa

Deutsche Lufthansa AG, bežne známa ako Lufthansa, je nemecký národný letecký dopravca. Meno spoločnosti je odvodené z nemeckých slov Luft a hansa. Je najväčšou nemeckou leteckou spoločnosťou a jednou z najväčších korporácií v leteckej doprave na svete. Obsluhuje vyše 200 destinácií v Európe, Ázii, Afrike a Amerike. Sídlom Lufthansy je Kolín nad Rýnom, pričom hlavné operačné základne má na letiskách vo Frankfurte nad Mohanom a v Mníchove. Lufthansa je zakladajúcim členom Star Alliance, najväčšej leteckej aliancie. Podľa agentúry Skytrax ide od roku 2017 o päťhviezdičkovú leteckú spoločnosť. V logu má táto spoločnosť už od roku 1929 žeriava, pričom tento ohrozený druh vtáctva Lufthansa v Nemecku podporuje. (zdroj: Wikipedia)
DEUTSCHE LUFTHANSA AG
LHA.F
5,96 €
0,32008177%
Marketcap
7,19 B
Volume
13.416,00 €
Shares
1.195.490.048
Range
5,89 € - 5,98 €
52 Week Range
5,26 € - 7,90 €

2 Comments

Komentovať

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Predch. článok

Diskusia: Využívate streamovacie služby?

Nasl. článok

Whirlpool vykázal pokles tržieb aj zisku

Viac z Biznis

0 0,00