//

Whirlpool vykázal pokles tržieb aj zisku

1 min. čítania

Tržby spoločnosti Whirlpool medziročne poklesli o 4,3 % na 5,10 miliardy USD. Zisk pred zdanením a odpočítaním úrokov spoločnosti medziročne poklesol o astronomických o 24,1 % na 461 miliónov USD. Analytici pritom odhadovali zisk vo výške 445 miliónov USD.

Očistený zisk na akciu medziročne poklesol rovnako a to o 10,1 % na 5,97 USD. Očakávania analytikov boli pritom vo výške 5,24 USD na akciu.

Spoločnosť Whirlpool zároveň znížila výhľad tržieb na tento rok. Spoločnosť odhaduje, že ročné tržby poklesnú z 3 % na 6 %. Whirlpool za tento rok očakáva tržby vo výške 20,7 miliardy USD. Firma tiež upravila očistený výnos na akciu.

Firma uvádza, že dôvodom poklesu boli problémy s dodávateľským reťazcom a tiež poklesu dopytu, ktoré boli čiastočne vykompenzované priaznivou cenou produktov.

O spoločnosti Whirlpool

Whirlpool Corporation je americký nadnárodný výrobca a predajca domácich spotrebičov so sídlom v Benton Charter Township, v štáte Michigan. Spoločnosť má ročné príjmy približne 21 miliárd USD a po celom svete má spoločnosť viac ako 78.000 zamestnancov. Spoločnosť má viac ako 70 výrobných a technologických výskumných centier po celom svete. Spoločnosť predáva svoju rovnomennú vlajkovú loď značky Whirlpool spolu s ďalšími značkami vrátane Maytag, KitchenAid, JennAir, Amana, Gladiator GarageWorks, Inglis, Estate, Brastemp, Bauknecht, Hotpoint, Ignis, Indesit a Consul. Webová stránka výrobcu udáva aj ďalšie značky ako Diqua, Affresh, Acros a Yummly. Na domácom trhu v Spojených štátoch má Whirlpool deväť výrobných závodov: Amana, Iowa; Tulsa, Oklahoma; Cleveland, Tennessee; Clyde, Ohio; Findlay, Ohio; Greenville, Ohio; Marion, Ohio; Ottawa, Ohio; a Fall River, Massachusetts. Spolu tieto americké výrobné závody tvoria najmenej 5 % zamestnancov spoločnosti. (zdroj: Wikipedia)
Whirlpool Corporation
WHR
147,99 €
3.48%
Marketcap
8,07 B
Volume
480.075,50 €
Shares
54.508.100
Range
143,36 € - 148,80 €
52 Week Range
142,00 € - 255,78 €

Komentovať

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Predch. článok

Ďalší chaos na letiskách. Lufthansa zruší viac ako tisíc letov

Nasl. článok

Tatra banka a Raiffeisen budú mať zajtra odstávku

Viac z Biznis

0 0,00