///

Alphabet zvýšil tržby, ale zisk klesol

1 min. čítania

Americký technologický gigant Alphabet dnes zverejnil štvrťročné výsledky za druhý kvartál tohto roka. Výsledky nenaplnili očakávania analytikov, avšak rozdiel bol len malý.

Alphabet v druhom kvartáli tohto roka dosiahol tržby vo výške 69,7 miliardy USD. Očkovávania analytikov boli mierne vyššie, keď odhadovali kvartálne tržby spoločnosti vo výške 69,9 miliardy dolárov.

Dobrou správou je, že Alphabet dokázal medziročne tržby zvýšiť o viac ako 13 percent. Čistý zisk spoločnosti Alphabet naopak klesol o viac ako 13,6 percenta na 16 miliárd dolárov.

Zisk Alphabet na akciu bol na úrovni 1,21 USD, ale očakávania analytikov boli vyššie. Tí odhadovali zisk na akciu na úrovni 1,29 USD.

Štvrťročné výsledky Alphabetu sú často pomerne nepredvídateľné, keďže má firma podiely v mnohých začínajúcich technologických spoločnostiach. Medziročne lepšie výsledky Alphabetu naznačujú, že firmy objednávajúce reklamu zatiaľ nezačali šetriť na nákladoch na reklamu.

Väčšina príjmov Alphabetu totiž stále pochádza predovšetkým z príjmov z reklamy. V predchádzajúcom štvrťroku tvorili príjmy z reklamy až 81 percent tržieb Alphabetu. Príjmy z reklamy boli teda v druhom kvartáli tohto roku na úrovni 56,3 miliardy USD. Horšie výsledky z príjmov z reklamy už vo výsledkoch uvádzali spoločnosti Snap aj Twitter.

Analytici odhadujú, že firma by mohla ustáť aj prípadnú recesiu vo väčších štátoch. Slovo recesia sa stále častejšie začína skloňovať aj prípade domovských Spojených štátov. Naznačujú to najmä výsledky viacerých veľkých bánk, ktoré ukazujú, že by mohli USA smerovať do recesie.

O spoločnosti Alphabet

Alphabet Inc. je americká technologická holdingová spoločnosť sídliaca v Kalifornii. Jej najväčšou vlastnenou spoločnosťou je Google LLC. Bola založená 2. októbra 2015 zakladateľmi Googlu Larrym Pageom a Sergejom Brinom. Spoločnosť Alphabet dosiahla trhovú kapitalizáciu 1 bilión amerických dolárov v júli 2020. Väčšina jej príjmu pochádza z reklám. Alphabet stále hľadá nové technológie, ktoré obohatia ich portfólio. (zdroj: Wikipedia)
Alphabet Inc.
GOOG
101,99 €
-0.36301363%
Marketcap
1,33 T
Volume
23.159.317,71 €
Shares
6.162.999.808
Range
101,56 € - 103,67 €
52 Week Range
101,16 € - 156,99 €

2 Comments

Komentovať

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Predch. článok

Twitter zarobil menej ako očakávali analytici

Nasl. článok

Microsoft: Výnosy rástli najmä vďaka cloudu a Azure

Viac z Biznis

0 0,00