13.8 C
Bratislava
DomovBankyVISA: Objem platieb rástol o 12%

VISA: Objem platieb rástol o 12%

Celkový objem platieb spoločnosti Visa medziročne vzrástol o 12 % na 2,94 bilióna USD,. Analytici pritom odhadovali, že objem platieb dosiahne 2,97 bilióna USD.

Objem cezhraničných platieb vzrástol v porovnaní s rovnakým obdobím pred rokom o 40 %. Spoločnosti sa tak podarilo prekonať odhady analytikov, ktoré boli len na úrovni 31,9 %.

Celkový počet spracovaných transakcií spoločnosťou Visa vzrástol na medziročnej báze celkom o 16 % na celkom 49,3 miliardy. Odhad analytikov bol pritom na úrovni pri 48,82 miliardy.

Prevádzkové náklady v druhom kvartáli 2022 dosiahli sumu 3,1 miliardy USD, čo znamená medziročný nárast o 51 %. Výdavky spoločnosti VISA vzrástli predovšetkým kvôli výdavkom na marketing a personál.

- Inzercia -

Prevádzkový zisk spoločnosti VISA medziročne vzrástol na 4,15 miliardy USD v porovnaní s 4,1 miliardami USD v druhom štvrťroku 2021.

O spoločnosti VISA

Visa, Inc., bežne označovaná ako VISA, je nadnárodná spoločnosť so sídlom v San Francisco v Kalifornii, Spojených štátoch. Spoločnosť prevádzkuje najväčšiu svetovú sieť elektronických platieb, správu platieb medzi finančnými inštitúciami, obchodníkmi, spotrebiteľmi, podnikmi a orgánmi štátnej správy. Pred vstupom na akciový trh v roku 2008 bola prevádzkovaná ako družstvo s približne 21 tisíc finančných inštitúcií, ktoré vydávajú produkty VISA, vrátane kreditných a debetných kariet. Podľa The Nilson report zaujímala Visa v roku 2006 44% trhu kreditných kariet a 48% trhu debetných kariet. (zdroj: Wikipedia)

[mstock id=“100033801″]

Vývoj akcií

- Inzercia -

Posledné články

Vývoj akcií a kurzov mien

[mstock id="100033262"]

Mohlo by vás zaujímať

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu
Captcha verification failed!
Používateľské skóre captcha zlyhalo. prosím kontaktuj nás!

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.